Hoci Marián Slovák (70) po zdravotných ťažkostiach zmiernil pracovné tempo, hlavnú úlohu Martina Pichandu v muzikáli Tisícročná včela odmietnuť nedokázal. Okrem účinkujúcich hercov mu k jeho výkonu po premiére zablahoželal filmový predstaviteľ Sama Pichandu Štefan Kvietik. 

Triumfoval

Keď sa po zdravotných problémoch pred šiestimi rokmi Marián Slovák musel učiť opäť rozprávať, vyzeralo to, že s herectvom nadobro skončil. Tým, ktorí ho dopredu odpísali, však ukázal, ako veľmi ho podceňovali. V snahe vrátiť sa na milované javisko navštevoval logopéda a po dvoch rokoch driny víťazoslávne triumfoval. Pred divákmi Divadla Andreja Bagara v Nitre si trúfol hneď na hlavnú postavu Martina Pichandu z muzikálu Tisícročná včela.

Viac FOTO z obnovenej premiéry Tisícročnej včely v GALÉRII.

Keď toto predstavenie v Nitre po štyroch rokoch pauzy oprašovali, oslovili ho opäť, no s malou dušičkou. „Keď sme ho na tú postavu oslovili tesne po chorobe, bol veľmi vďačný, že sa môže vrátiť. Teraz, keď sa „včela“ obnovovala, pýtali sa ho, či si ešte trúfa, a on opäť bez váhania súhlasil s tým, že si chce potvrdiť, že je všetko v poriadku,“ prezradil nám niekdajší riaditeľ nitrianskeho divadla Ján Greššo, ktorý v hre stvárnil postavu učiteľa.

Plakala aj Pavlíková

Radosť z toho, že môže stáť na jednom javisku s Mariánom Slovákom, netají ani Eva Pavlíková, ktorá si zahrala postavu Tisícročnej včely. „Nerada sa vraciam do tej istej rieky, ale v tomto prípade mi to neprekážalo. Toto predstavenie totiž vytvára obraz o Slovákoch, ktorý je mrazivo po desiatkach rokov azda ešte aktuálnejší,“vyjadrila sa a dojatá a šťastná z Mariána Slováka dala priechod svojim emóciám.

„Teším sa, že sa mu podarilo prekonať zdravotné komplikácie. Prostredníctvom neho si premietam celú veľkú generáciu, s ktorou som prežila časť života v tomto divadle. Keď som počula hlas Vladimíra Bartoňa, ktorý už nie je medzi nami, no v hre zaznie z reproduktorov, vohnalo mi to slzy do očí. Rada stojím na javisku aj s Kristínou Turjanovou, ktorá si k nám odskočila od dvoch malých detí, a tiež s Gabikou Dolnou, ktorá hrá ženu Mariána Slováka Ruženu,“roznežnila sa Eva Pavlíková.

Pokračovanie na ďalšej strane.