Michal Kovačič, ktorý v Markíze okrem práce televízneho reportéra moderuje dôležité politické debaty, tvori pár s kolegyňou z RTVS. Zuzana Hanzelová (28) pracuje ako reportérka vo verejnoprávnej televízii, uvádza politické diskusie v rozhlase a občas moderuje aj v televízii.

Jej hviezda zasvietila najmä počas parlamentných volieb, keď ťahala aj s Martinom Strižincom vyše desaťhodinovú šichtu. Zatiaľ čo ona diskutovala s politikmi v Mlynskej doline, jej priateľ Michal robil vtedy to isté v Záhorskej Bystrici.

Asi by sa nezhodli: Zuzana Hanzelová pracuje v RTVS, no s premiérom zrejme pohľad na mužskú krásu nezdieľa. Foto: Archív

Televízia chráni politikov?

Vo voľných chvíľach chodí Michal Kovačič behať na bratislavskú hrádzu, podobne ako Robert Fico. Keď tam nedávno premiéra stretol s väčším počtom mužov než obvykle, logická otázka, či má predseda vlády počas predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie, posilnenú ochranku, Roberta Fica podráždila, a tak začal komentovať reportérov vzhľad.

Zuzana Hanzelová pracuje pre RTVS, jej hviezda stúpla po predvolebných živých debatách. Foto: Twitter

S Michalom Kovačičom sme o jeho pohľade na zdravý životný štýl chceli hodiť reč na Dni otvorených dverí v Markíze. No narazili sme na prekvapujúce bezpečnostné opatrenia. Hovorkyňa televízie Tatiana Tóthová nám vysvetľovala, že nerozumie, prečo by sme mali oslovovať jej kolegov.

Vraj sú to zamestnanci súkromnej firmy ako každej inej.

Televízia ho umlčala: Michal Kovačič nám na Dni otvorených dverí v Markíze nemohol povedať ani slovo. Foto: Archív

Ľudia sa boja

Našťastie, Kovačičova priateľka pracuje vo verejnoprávnej RTVS, kde televízni reportéri zatiaľ neprišli o slobodu vyjadrovania. Hanzelová tak nedávno poskytla interview pre týždenník Eurotelevízia a vyjadrila sa aj k svojmu súkromiu.

Otvorení politickým špičkám: V Markíze sa už ani netaja, že udržiavajú nadštandardné vzťahy s politikmi. Foto: Archív

„V práci som dominantná, ale doma mi to nevyhovuje. Doma mám priateľa, ktorý je tiež novinár. Ale inak mám rada rozhľadených a inteligentných mužov, ktorí sú natoľko sebavedomí, že dokážu mať vedľa seba rovnako úspešnú partnerku,“ uviedla plavovlasá reportérka a priblížila tiež, ako to u nich v domácnosti chodí.

„Povieme si, kto čo v práci zažil, a tým to hasne. Potom už len debatujeme o politike, ale to robia ľudia bežne. Moja práca je pre mňa povolaním, bytostná súčasť mňa. Viete, ja nerobím od - do, ani po devätnástej, keď sa odvysielajú správy, neprestávam byť novinárkou.“ K náročnej práci novinárov, o ktorých si na Slovensku pravidelne utiera jazyk kde-kto vrátane premiéra, Kovačičova partnerka hovorila ako o boji.

„Sú to také dve najväčšie polená - jedným je čas a druhým sú ľudia. Dnes, keď je všetko na internete a každý si nájde, čo potrebuje, je veľmi náročne presvedčiť diváka, aby si večer pozrel súhrn z celého dňa, aby vám dôveroval, že ponúknete všetko podstatné. Často sa stretávame aj s tým, že ľudia sa nechcú vyjadriť na kameru, pretože sa hanbia povedať svoj názor.“