Česká speváčka Marta Kubišová (80) po rôznych náročných chorobách a operáciách oslávila v sále pražskej Lucerny svoje osemdesiate narodeniny. Počas šou s názvom Koncert pre Martu, na ktorý prišla v sprievode dcéry Kateřiny, jej na javisku blahoželali mnohí, väčšinou mladí umelci. Jej najbližší súputníci, ktorí ju sprevádzali kariérou a životom bohužiaľ chýbali.

Neckář aj Vondráčková v zastúpení

Viacerí z nich sú už po smrti, s Helenou Vondráčkovou má neprekonateľné nezhody a Václav Neckář sa zotavuje z vážnej choroby. Zastúpil ho tak brat Jan Neckář. Slovensko na javisku reprezentovala Jana Kirschnerová s emotívnou skladbou Mama, po ktorej si strihla s Vojtom Dykom aj dueto Oh, baby baby. Ako je známe, s touto skladbou z pera Bohuslava Ondráčka a Jana Schneidera, Marta Kubišová a Helena Vondráčková skončili na Bratislavskej lýre 1966 po Karlovi Gottovi na druhom mieste.

Hymnu nezabudla

Keď „Kubiška“ v Lucerne na záver spustila svoju slávnu Modlitbu, ľudia si ju rovnako ako hymnu, vypočuli postojačky. Legende usporiadatelia koncertu venovali aj vlastnú bankovku, ktorú vyrobili v limitovanom počte 1989 kusov. „Nedá sa s ňou platiť, ale aj tak ma potešila. Už som niekoľkokrát chcela zabudnúť, že som speváčka, ale stále mi to niekto pripomína,“ vyjadrila sa pani Marta pre PLUS 7 DNÍ s túžbou po súkromí.

Pozrite si aj veľkú FOTO GALÉRIU: Takto dnes vyzerá Marta Kubišová. Po zdravotných komplikáciách ešte viac schudla, no charizma jej ostala