Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Súkromná oslava Martina Hubu. Kovár, Magálová, Maštalír, Turzonovová, Vajda a ministerka Hroncová

Martin Huba (80) svoje okrúhle jubileum nedávno oslávil aj v prostredí Slovenského národného divadla. „Jeho“ večer začal predstavením s názvom Pred západom slnka. Za úlohu starého muža, ktorý sa zamiluje do dvadsaťročnej ženy pred časom získal cenu Dosky.

Emócie sa dali krájať

V hľadisku sedela aj ministerka kultúry Silvia Hroncová. Po predstavení sa majstrovi Hubovi pred divákmi vyznala so svojimi emóciami. „Bol to úžasný herecký koncert. Dojali ste nás k slzám,“ adresovala oslávencovi, pričom mu poďakovala aj za režijnú a pedagogickú činnosť, ktorými tvorí dejiny slovenskej kultúry.

Vybraná spoločnosť, v ktorej nechýbala oslávencova manželka Dagmar Hubová či herci Božidara Turzonovová, Anna Šišková, Tomáš Maštalír, Jozef Vajda, František Kovár, alebo Kamila Magálová, sa potom presunuli do útrob divadla, kde žúrovali do neskorých nočných hodín.

Slávny syn slávnych rodičov Mimi Kišoňovej Hubovej a Mikuláša Hubu priznal, že neholduje oslavám, napriek tomu prekypoval celý čas dobrou náladou. „Tu je atrakcia večera, osemdesiatročná torta. Musím začať, aby ste si potom mohli chodiť brať,“ predniesol pred prítomnými počas krájania obrovskej čokoládovej pochúťky.

Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Súkromná oslava Martina Hubu. Kovár, Magálová, Maštalír, Turzonovová, Vajda a ministerka Hroncová