Keď mnohí Slováci sa v hromžení nevedeli zastaviť, ona ich upokojovala. Zuzana Strausz Plačková (29) expremiéra Igora Matoviča v najťažších chvíľach otvorene podržala. Postavila sa na jeho stranu aj v čase, keď na Slovensku spustil kontroverzné a finančne nákladné celoplošné testovania obyvateľstva.  

Nadávať nechcela, ale...

"A prečo by som to robila? On je tiež len človek," reagovala Plačková na otázku, či by na Matoviča podala sťažnosť. "I keď vo veľa veciach s ním nesúhlasím, tak nepotrebujem mu nadávať. Keby ja som bola na jeho mieste, tiež by som nevedela čo robiť v tejto situácii. A keď on je presvedčený, že je to to najlepšie, tak my s tým nič nenarobíme. A to, že budeme nadávať, nám nepomôže," zhodnotila preplastikovaná celebrita svoje reálne možnosti.

Dnes už taká diplomatická nie je. Influencerku, ktorú sledujú státisíce fanúšikov, rozhodil návrh Igora Matoviča  zvyšovať DPH. "Akože jak má človek čestne podnikať, keď stále chcú podnikateľom podkopávať nohy?" rozhorčila sa Zuzana nad nápadom šéfa OĽaNO a súčasne ministra financií. "Dosť, čo platím nie dvadsať, ale dvasdsaťpäťpercentnú milionársku daň. Ale ako už aj DPH aby bolo 25 percent, je dosť!!! Päťdesiat percent zárobku dám akože štátu? A začo?" kričala na internete nasrdená Plačková, ktorá vlani vykázala čistý zisk vyše pol milióna eur.

FOTO odkazov Zuzany Plačkovej novému ministrovi finacií v GALÉRII >>

A na dôvažok - správu, že petičný výbor odovzdá prezidentke okolo 600-tisíc podpisov za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách, okomentovala naša najznámejšia influencerka jednoduchým slovom: "Konečne."