„Ste jediné médium, ktoré mi za roky dáva šancu verejne vystúpiť a obhájiť sa, hoci útoky trvajú niekoľko rokov, bez možnosti môjho vyjadrenia,“ povedal včera Mečiar na úvod diskusie o amnestiách. Hoci sa pred divákmi hral na odstrčeného, ako ho médiá nemajú rady, v pondelok to bol on, kto PLUS DNÍ odmietol.

Keď sme ho oslovili pred jeho vilou Elektra v Trenčianskych Tepliciach, iba záporne krútil hlavou. A hoci sme nechali jeho pracovníkom na seba kontakt, tiež sa neozval.

Iba zagánil: Mečiarovi sme chceli dať v pondelok priestor na vyjadrenie. Odignoroval nás.
Iba zagánil: Mečiarovi sme chceli dať v pondelok priestor na vyjadrenie. Odignoroval nás.
Zdroj: Matej Jankovič

Odignoroval nás: Mečiarovi sme chceli dať priestor na vyjadrenie. Neuspeli sme. Foto: Matej Jankovič

Len priamy prenos?

V polovici januára sme Mečiara oslovili tiež, na súde, kde bol kvôli pozemkom v Dolnej Porube. Vtedy sa priznal, že chce hovoriť aj o amnestiách, ale len v priamom prenose na živo.

„Bolo to potrebné a jediné možné riešenie pre viacero dôvodov, ale som ochotný to povedať len v priamom prenose, lebo sú tam veci, ktoré nikto nechce počuť, respektíve nič o nich vedieť. Rozhodnutie vlády bolo potvrdené Najvyšším súdom SR, Ústavným súdom SR a Európskym súdom pre ľudské práva, čiže nemôže to Národná rada SR rušiť," ukončil vtedy debatu Vladimír Mečiar s tým, že čitatelia týždenníka PLUS 7 DNÍ majú jednoducho smolu, keďže v časopise sa priamy prenos realizovať nedá.

So synom poslankyne

Zdá sa, že televízia TA3 mu ako jediná splnila želanie a venovala mu na diskusiu s Bélom Bugárom na živo takmer hodinu a pol. Moderoval ju Peter Bielik, ktorého mama Alica, bola v rokoch 1994 až 1998 poslankyňou za Mečiarovo HZDS.