V lokálnej anestéze vtipkovala

Oli rodila sekciou. „Na ultrazvuku mi odhadovali váhu bábätka 4000 gramov, preto mi môj pôrodník Martin Petrenko indikoval cisársky rez," vysvetľuje. Krasokorčuliarka však predsa chcela rodiť prirodzene. „Dali sme tomu šancu, no nešlo to, a tak krásne prišiel na svet sekciou. Mala som lokálnu anestézu, celý čas sme sa s primárom rozprávali a srandovali, že akú známku za technickú hodnotu mu dám a ja som stále mlela, že som už veľmi hladná," smeje sa čerstvá mamička.

Malý Liam: Narodil sa s váhou  3960 gramov a dĺžkou 52 centimetrov
Malý Liam: Narodil sa s váhou 3960 gramov a dĺžkou 52 centimetrov
Zdroj: Archív

Otec malého Liama, nitriansky herec Martin Šalacha, pri pôrode nebol. „Martin sa malinkému veľmi teší, stará sa o nás a nevie sa na neho vynadívať," dodáva šťastná mamička.

Účastníčka zimných olympijských hier 2002 v Salt Lake City vzdáva hold všetkým tehotným a rodiacim ženám. „Pôrod vôbec nie je taký úžasný a prenádherný, ako si veľa ľudí, najmä chlapov, myslí," dodáva. Veľmi si však pochvaľuje primára Martina Petrenka. „Je to neskutočne úžasný človek a veľký odborník," hovorí Oli na margo pôrodníka.

Ako cvernička!

Hneď po pôrode sa mohla pochváliť váhou 44 kilogramov! „Úplne mi odišiel zadok! Som ako cvernička a poriadne cvičiť ešte nemôžem, rany stále bolia a diastáza tiež nie je príjemná," povzdychne si krasokorčuliarka.

Mnohí Olini známi krútia hlavou nad tým, ako sa do útleho tela 38-ročnej športovkyne zmestilo také zdatné dieťa s mierami 3960 gramov a 52 centimetrov? „Nechápem, ako mohol takto krásne už v brušku narásť. Možno zdravou, vyváženou stravou, dostatkom pohybu a teda prekrvením. Každopádne to posledný mesiac už nebolo veľmi komfortné," priznáva.

Zaskočilo ju

Tehotenstvo krasokorčuliarka neplánovala a spočiatku dúfala, že sa nepotvrdí. Po pár týždňoch však zmenila názor. „Som vďačná, že bábo čakám prirodzenou cestou a bez potreby absolvovať rôzne procedúry, aby som mohla otehotnieť. Vek už na to mám, ja tomu hovorím, že som ,stará korčuľa', no vo vynikajúcej forme," povedala nám pred pár mesiacmi odviazaná športovkyňa. Po ťažsom prvom trimestri si neodoprela ani športové aktivity. Posilňovala, strečovala a samozrejme korčuľovala. „Po ľade lietam ako bosorka na metle," priznala v siedmom mesiaci. Nuž, ak malý Liam zdedí nielen maminu krásu, ale aj športového ducha, rozhodne si s ním rodičia užijú veľa zábavy.

Prečítajte si ďalšie zaujímavé články: