Oscarový hviezdy pár priletel do Bratislavy v sobotu z Turína a v utorok o 13:08 pre nich vyrazilo z Bratislavy lietadlo do Tatier aby ním odleteli z našej krajiny. Nastúpili na palubu a o 16:34 odleteli do Švajčiarska. Na transport dostali k dispozícií jedno z najmodernejších lietadiel Gulfstream. Ide o novú generáciu lietadla, kde má cestujúci najväčší komfort. Nebudete sa stačiť čudovať na akej úrovni sa dá cestovať, ak máte finančné možnosti.

Mnoho technických vychytávok: Lietadlo, ktorým sa Douglas s manželkou premiestňovali.
Mnoho technických vychytávok: Lietadlo, ktorým sa Douglas s manželkou premiestňovali.
Zdroj: Youtube

 

Douglas s manželkou si cestu bezpochyby užívali a na prvotriedny servis sa nemohli ani hviezdy ich rozmerov sťažovať. Typ súkromného lietadla, ktorým k nám leteli je špeciálny tým, že má extrémne dlhý dolet, až pätnásť hodín bez tankovania. Konštruktéri, tak otvoril nové možnosti na poli osobnej prepravy. Praktické stránky lietadla doplnili dizajnéri noblesným interiérom. Preto je lietadlo Gulfstream G650, ktorým herci cestovali považované za jednotku na trhu. Model G650 je možné podrobiť úpravám v cene približne dvoch miliónov eur, ktoré zahŕňajú interné úpravy a aktualizácie systému riadenia letu. Celková cena mašiny sa odhaduje asi na 80 miliónov eur.

Interiér lietadla
Interiér lietadla
Zdroj: Facebook

 

Nebudú na Slovensko spomínať zle

Tento typ lietadla je vraj úplne čarovný. Keď z neho vystúpite hoci aj po desiatich hodinách letu, vôbec sa necítite zle. Nebolí vás hlava, nie ste unavený hovorí odborník: „Je to fantázia. Úplna rarita na svete. Je extrémne tiché, letí tesne pod hranicou zvuku. Je nadštandardne rýchle vďaka dvom motorom Rolls-Royce BR725. Proste malé a vrtké. Boeing nelieta zďaleka tak rýchlo.“ Dokonca si vie systém poradiť aj s vyrovnávaním tlaku: „Hore je nízky tlak. Presne ako keď idete na hory, čím vyššie stúpate začne sa vám točiť hlava. Štandardné lietadlá vyrovnávajú tlak ako keby ste boli vo výške 2400 metrov nad morom, čo je asi tak ako na Lomnickom štíte. Gulfstream simuluje vnútri pocit 915 metrov nad morom. Z lietadla vystúpi človek úplne oddýchnutý. Ako keby ani nebol v oblakoch,“vysvetlil nám expert. Dokonca hluk z motorov je odvádzaný von, takže v kabíne je maximálne ticho.

Vybavené je konvekčnou rúrou, veľkými zásuvkami na ľad a vybavené úložné priestory pre príbory a krištáľ zvyšujú možnosti stravovania. Po večeri si môžete oddýchnuť v ručne vyrobenom koženom kresle. Alebo si vychutnať cherry v súkromnom salóniku. Či sa natiahnuť v posteli.

Žiadne smrady

Inžinieri považovali každý prvok pri navrhovaní modelu G650 za podstatný. Dokonca aj pri dýchaní. Každé dve minúty doplní systém do kabíny sto percent čerstvého vzduchu. „Takéto lietadlo je určite potrebné pre biznismenov čo potrebujú jeden deň byť v Hong Kongu, druhý deň v Londýne a ten ďalší Tokiu.,“ uzavrel hodnotenie lietadla expert.

Pozrite si letové dráhy odchodu hereckého páru zo Slovenska. Ich cesta viedla do Švajčiarkska.

Vyzdvihli ich v Tatrách.
Vyzdvihli ich v Tatrách.
Zdroj: Internet
Vystúpili v Švajčiarsku.
Vystúpili v Švajčiarsku.
Zdroj: Internet