Michal Hudák (49) patrí k moderátorom a zabávačom s najväčším počtom kšeftov iste aj pre jeho briskný humor. Počas moderovania akcie Miss Spiša opäť vyťahoval jeden fór za druhým, až to vyzeralo, že minimálne v ten večer ho už nik neprekoná. No stalo sa.

Nie je miska ako Misska   

Profesionála Michala Hudáka, ktorý sa celý večer potil pri moderovaní na javisku, zatienila minimálne v očiach šoubiznisového manažéra a motivátora Lumíra Matiho, jeho vlastná partnerka. Lumírovi, ktorý sa tentoraz netradične zhostil úlohy porotcu súťaže, po prenose poslala esemesku, pri ktorej Hudákove fóriky nemali šancu. „A vieš, ako mi stále prinesieš z výletu nejakú misku. Páčia sa mi a veľmi, ale z tohto kľudne prines niečo iné,”napísala mu. „Myslel som si, že humor Michala Hudáka v ten večer už nikto neprekoná. Akciu moderoval naozaj skvele a vtipne,“ pripomenul. Nie je to však prvýkrát, čo Matiho partnerka podobne vtipne zaperlila. „V čase Majstrovstiev sveta v hokeji mi otvorila oči a vysvetlila rekordnú sledovanosť v televízii. Podľa nej to bolo tým, že okrem mužov, ktorí sledovali hokej pribudli aj ženy, ktoré cez prestávky sledovali Borisa Valábika,“ prehodil.

Zareagoval ako nikto

Suchár však nie je ani Lumír Mati, na verejnosti známy najmä ako manažér Celeste Buckingham. „Práve som sa dozvedel, že hlasové asistentky Alexa, Cortana či Siri podľa UNESCO podporujú sexizmus. Odborníci navrhujú, aby sa produkty umelej inteligencie vyrábali tak, aby boli rodovo neutrálne a zbytočne sa „nepoľudšťovali“. Podľa mňa je to pravda, ale mali by sme nájsť odvahu a zájsť ešte ďalej. Riešením by bolo, aby každá veta bola rodovo, vekovo, rasovo a nábožensky vyvážená a každé slovo hovoril niekto iný. Hlas mladej belošskej heterosexuálnej ženy kalvínsko-augsburského vyznania prvé slovo, homosexuálny aziat v stredných rokoch šintoistického vyznania druhé slovo, indiánska bisexuálna babička veriaca v Manitua tretie slovo, muslimské dieťa šítskeho vyznania štvrté a tak ďalej. Presnú skladbu by som už nechal na odborníkov z UNESCO,“ zakontroval na absurdnosť vyhlásenia tejto organizácie.