Vila Ladislava Baštrnáka, ktorý si odpykáva päťročný nepodmienečný trest za daňové podvody, stojí v lukratívnej bratislavskej štvrti a susedí s vilou Milana Kňažka. Výstavba vily spôsobila umelcovi na dome nemalé škody. Praskali mu múry, narušila sa statika domu. Jeho sused Bašternák, ale s Kňažkom odmietal prehovoriť. Spor skončil na súde a dlhé roky sa nevedel herec domôcť odškodného. Podľa herca vystupoval vždy arogantne. Žalobu podal v roku 2009. Niektoré súdy prehral, myslí si, že nie náhodou, ale kvôli nadštandardným vzťahom suseda.

Nakoniec mu musel Ladislav Bašternák po ôsmych rokoch zaplatiť za škodu päťdesiat päť tisíc eur. „Prvotnou príčinou poškodenia bolo nezabezpečenie stavebnej jamy, ktorá bola štrnásť metrov hlboká a len štyri metre od nášho domu. Dlhé mesiace bola nezabezpečená, a to spôsobilo pohnutie môjho domu. Popraskali zrkadlá v kúpeľni, obklady, omietky. Našťastie je dom zo železobetónu, takže základná statika domu nebola porušená,“ opísal čo mu susedská výstavba spôsobila. O nedotknuteľnosti svojho suseda bol presvedčený od začiatku. Potvrdili mu to svojho času vplyvné návštevy: „Chodil sem Kočner aj Počiatek,“priznal herec bez váhania. Bašternákové vrelé vzťahy s exministrom Jánom Počiatkom dokazuje aj ich spoločný projekt na Donovaloch.

Milan Kňažko si o päťročnom nepodmienečnom treste pre podnikateľa myslí svoje: „Je to smiešne málo. Ale má tam ešte svojich zástancov. Čochvíľa tu bude,“ skonštatoval rezignovane.