„Život si užívam so všetkým, čo prináša,“ zhodnotila sa. Býva síce v Mexiku, ale nehnuteľnosti má po celom svete. „V Malibu mi priamo pri oceáne zhorela krásna vila. Mala som tam veľmi veľa obrazov Andyho Warhola a Marca Chagalla. Takže teraz som najčastejšie v mexickom meste Puerto Vallarta,“ hovorí.

S americkou smotánkou

Podľa štatistík sa každú minútu niekde vo svete hrá niektoré z Kálmánových diel. Yvonne tak vďaka tomu na účet neustále prichádzajú peniaze. „O dva roky sa to všetko skončí, pretože od smrti môjho otca uplynie sedemdesiat rokov. To znamená, že autorské práva na jeho hudbu budú pre každého zadarmo. Ja budem mať vtedy osemdesiatsedem rokov a asi si budem musieť nájsť nový džob. Možno sa zamestnám v košickom divadle,“ vtipkuje.

Keď sa Yvonne obzrie do minulosti, je to neskutočná jazda. S niekdajším manželom, riaditeľom leteckej spoločnosti Lufthansa, si v Mexiku kúpili časť dažďového pralesa a pred tridsiatimi rokmi sa rozhodli, že sa tam usadia. „Navštevovala ma tam celá americká smotánka. Neďaleko mali svoj dom aj Elizabeth Taylorová a Richard Burton, ktorí sa skrývali so svojou tajnou láskou.“

FOTO V GALÉRII

Svoju vilu Kálmánova dcéra časom prerobila na luxusný hotel. „Visí len na vysokých pilieroch. Ja obývam druhé poschodie, ktoré nazývam Dog House. Mám tam dokopy šestnásť psov. V Mexiku je veľa túlavých psov a mačiek, preto im so svojou nadáciou všemožne pomáham. Som na to hrdá. Do každého zvieraťa, kým ho vypipleme, investujem tisícky dolárov. Potom ho dopravíme do Ameriky novým majiteľom. Sú to moje deti, ktoré som nikdy nemala,“ uzavrie.

Viac si prečítate v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ