Podľa informácií českých médií podali na Jaromíra Soukupa v krátkom čase už tretí návrh insolventnosti. Portál Mediaguru.cz zverejnil článok o tom, že jeho firma Médea dlží už dokopy 30 miliónov českých korún. Z toho v hodnote 12 miliónov sú pohľadávky ČT, u ktorej si v minulosti objednali reklamu a sponzorské upútavky. Ďalších 18 miliónov za podobné služby dlží spoločnosti Media Club, ktorá je naviazaná na Marka Singera, riaditeľa TV Prima a Vladimíra Pořízka.

V podaní na insolvenčnom súde sa uvádzajú aj ďalšie prekvapivé informácie. Firma Jaromíra Soukupa sa vyjadrila o zákulisí sporu dotknutých strán. Veritelia vraj v návrhu žiadali, aby bol odňatý nielen súkromný majetok Jaromíra Soukupa, ale aj jeho dcéry Natálie. Toto konanie neskôr označili ako vydieranie.

FOTO Pozrite si fotky zo súkromia Jaromíra Soukupa a Agáty Hanychovej v GALÉRII

Partner Agáty Hanychovej sa cíti vzniknutou situáciou dotknutý a tvrdí, že mu to ako podnikateľovi môže poškodiť dobré meno. Preto sa rozhodol podať na navrhovateľov úpadku trestné oznámenie za ohováranie a vydieranie. Firma Médea sa v takejto situácii neocitla prvýkrát. Už v minulosti mali problémy s dlhmi, ktoré však nakoniec stihli včas uhradiť.

Krátko pred narodením dcéry Rozárky tak musí Jaromír Soukup riešiť veľké nepríjemnosti. Okrem vzniknutého dlhu sa musí zaoberať ešte aj trestnými oznámeniami. V čase, keď sa musí postarať o svoju rodinu, to istotne nie je dobrá správa tak pre neho, ako aj pre Agátu.