Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Spomienka na MISS a takto vyzerala Hargašová v mladosti

Riaditeľ Štúdia L + S Pavol Danišovič a najbližší spolupracovník Milana Lasicu stál pri najzásadnejších momentoch novodobých dejín nášho šoubiznisu. Už ako vysokoškolák spolupracoval v televízii s režisérom Jánom Roháčom a v rozhlase so zakladateľom Bratislavskej lýry Pavlom Zelenayom. Objavil speváčku Beátu Dubasovú, ktorej písal prvé hity, založil legendárne Rock FM rádio a v porevolučných podmienkach vybudoval značku Miss a Slávik. Dnes dianie šoubiz­nisu sleduje len z diaľky. „Pravidlá a kritériá na profesijnú i ľudskú kvalitu už veľmi neplatia,“ povedal PAVOL DANIŠOVIČ (68) počas rozhovoru, ktorý poskytol ERIKOVI KOLLÁRIKOVI.

V roku 1991 ste stáli aj pri vzniku vtedy nekonvenčného rádia Rock FM. Moderátori, ktorých ste angažovali, popularitou dokonca zatienili spevákov.

Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Spomienka na MISS a takto vyzerala Hargašová v mladosti

To je pravda. Julo Viršík, Rasťo Očenáš, Juro Čurný, Fero Hora, Paľo Chovanec, Jarka Hargašová, Ľuboš Černák, Gajo Kuruc, Miro Čief… Bez zbytočnej skromnosti môžem povedať, že programovú štruktúru a personálne obsadenie som zostavil ja. Každý deň popoludní, keď sa skončila relácia In Medias Res, pred budovou rozhlasu čakali desiatky fanúšikov na svojich moderátorov. Nikdy predtým ani potom som nič také nezažil.
Asi tri mesiace sme vysielali aj na stredných vlnách, čím sa nám podarilo zvalcovať celé Česko. To sa českej strane čoskoro prestalo páčiť, tak nás radšej vypli. Rádio som opustil v roku 1998, keď ho začali obchádzať tiene mečiarizmu. Neskôr sa to tam vyjasnilo, ale už som bol preč.

Uplatnenie ste našli v produkčnom dome Forza, kde ste pripravovali veľké projekty Slávik či Miss. S odstupom času to vyzerá, že súťaže krásy fungovali aj ako zoznamka krásnych dievčat s bohatými finančníkmi. Nebolo to tak?

Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Spomienka na MISS a takto vyzerala Hargašová v mladosti

Od momentu, keď sme vybrali finalistky, existovali len vo svojej komunite, do ktorej nemali prístup ani ich priatelia, ani potenciálni partneri či sponzori. Komunikovala s nimi len produkcia a choreograf. Po finále a recepcii sme sa rozlúčili s prianím, aby skúsili v živote zhodnotiť všetko pozitívne, čo sa v rámci súťaže naučili. Už to bol len ich život. Samozrejme, nastúpili rôzne typy lovcov a bolo len na nich, ako to spracovali. Napríklad víťazku Lucku Povrazníkovú veľmi rýchlo omrzelo byť Miss. Chcela pracovať vo Forze. Začínala ako asistentka a postupne sa vypracovala na šéfku produkcie.

Pozrite si aj FOTO GALÉRIU: Spomienka na MISS a takto vyzerala Hargašová v mladosti