Tip na článok
Jednoznačná favoritka: Suverenita nie je na Slovensku ľuďom sympatická, na svetovom finále sa však Miss Universe SR 2014 Silvii Prochádzkovej môže mimoriadne hodiť.

Miss Universe Silvia Prochádzková: Čo si nechala spraviť s prsiami?

„Myslím, že som vyhrala zaslúžene,“ hovorí čerstvá Miss Universe SR Silvia Prochádzková, ktorá priznala plastiku pŕs aj okolnosti v zákulisí.

Galéria k článku (8 fotografií )
Jednoznačná favoritka: Suverenita nie je na Slovensku ľuďom sympatická, na svetovom finále sa však Miss Universe SR 2014 Silvii Prochádzkovej môže mimoriadne hodiť.
Najmladšia z finalistiek: Osemnásťročná Michaela Mrázová z Častej skončila na Miss Universe SR, ktorej hlavným mediálnym partnerom bol časopis Emma, tretia.
Prekonala sestru: Prvá vicemiss a tiež Miss pluska.sk Dária Fabrici z Košíc pokračuje v rodinnej tradícii, o korunku v roku 2010 neúspešne bojovala jej sestra Anita, na snímke vpravo.

Aktuálna Miss Universe SR, dvadsaťjedenročná Silvia Prochádzková, sa stala tŕňom v oku ostatných súťažiacich dievčat. Svoj názor na jej adresu otvorene prezentovali aj v dokrútke, ktorú tvorcovia plánovali použiť v priamom prenose.

Materiál sa do vysielania napokon nedostal. Všetky súťažiace okrem jednej, ktorá sa odmietla vyjadriť, podľa našich informácií označili Silviu takými nelichotivými prívlastkami, že divák by to pravdepodobne nerozdýchal.

Priznala operáciu pŕs

Silvia Prochádzková vytŕčala z radu už na sústredení finalistiek v Trnave. Na prvý pohľad bolo všetkým jasné, že práve ona je ideálny typ nositeľky titulu. Keď vojde do miestnosti, všetci ju okamžite zaregistrujú. Jedinou nevýhodou krásky vysokej stoosemdesiat centimetrov bola plnšia postava.

„Postúpila som pod podmienkou, že do finále schudnem. Keďže som veľa plávala, mám atletickejšiu postavu, čiže široké plecia a úzke boky. Musela som teda cvičiť a zmeniť jedálny lístok, čo pre mňa nebolo jednoduché, pretože som na sladkosti. Ale podarilo sa, takže som si musela kupovať nové oblečenie,“ rozhovorila sa už ako víťazka.

Netajila ani, že redukčný efekt sa dostavil aj na hrudníku. „Áno, zmenšili sa mi aj prsia. Moje prirodzené sú trojky, mám ich už od trinástich, no dala som si ich trochu podvihnúť,“ prekvapila priznaním zákroku.

Sebavedomá

Na svoj deň D sa budúca víťazka pripravovala poctivo celé roky. Podľa vlastných slov musela čeliť krutým posmeškom spolužiakov, keď nosila strojček na vyrovnanie zubov, detské nožičky mordovala v topánkach na vysokom opätku, no je rada, že to prinieslo vytúžený efekt.

„Vďaka Bohu za tie skúsenosti. Práve vďaka nim som si veľmi verila, no hneď na prvom kastingu som dostala strach, keď som videla, akú mám veľkú konkurenciu. Vo finále bola každá súťažiaca právom, ale myslím si, že som vyhrala zaslúžene. Dúfam, že nevyzerám namyslená, ale treba byť sebavedomý.“

Táto?

Silvia išla za cieľom možno až príliš suverénne, takže medzi rivalkami v súťaži si vyslúžila nelichotivú povesť. Keď chcela šéfka súťaže Silvia Lakatošová spestriť záverečný galaprogram dokrútkou, v ktorej sa krásavíc pýtala, koho a prečo by zo súťaže najradšej vyhodili, prekvapujúco všetky dievčatá až na jednu povedali vraj meno dnes už víťazky. Pripadala im namyslená.

Nezvyčajnú situáciu, keď sa takmer všetky dievčatá postavili proti jednej, organizátori vyriešili tak, že dokrútku do vysielania nezaradili. To, že víťazka Silvia sa stala v kolektíve nežiaducou, však zaregistrovala aj sama.

„Mám veľa neprajníčok, lebo každá chcela vyhrať. Aj keď vyhlásili moje meno, padli poznámky, že ‚táto‘? Popritom to boli baby, ktoré mali ani nie meter sedemdesiat a ja mám meter osemdesiat,“ zhodnotila situáciu aj svoje prednosti.

Dostatok sebavedomia však chýbal Silviinej staršej sestre, inak by sa tiež možno stala kráľovnou krásy. „Chcela byť Miss, ale nikdy nenabrala odvahu prihlásiť sa. Ale som rada, že študuje,“ povedala.

Ako cez kopirák

Dlhonohá krásavica so zdvihnutým poprsím sa stala už počas príprav programu horúcim terčom záujmu bohatých pánov, ktorí jej za spoločnosť ponúkali na sociálnej sieti štedrú finančnú odmenu. „Úplne to ignorujem. Patrične som dala najavo, že nemám záujem. Ale takéto veci zažívajú všetky modelky. Teraz po víťazstve to bude asi ešte horšie, asi si zruším Facebook,“ posťažovala sa na ťažký osud.

Silvia ho má až zarážajúco podobný s Miss Universe SR 2007 Luciou Senášiovou. Niekdajšia kráľovná krásy bola rovnako ako Silvia Prochádzková jednoznačnou favoritkou súťaže, preto ju ostatné finalistky nemali v láske. Traduje sa, že Senášiová si aj poplakala. Lucii i Silvii po dekorácií padala korunka z hlavy.

Obe v mladom veku založili modelingovú agentúru a podľa našich informácii ich viaže puto k rovnakému mužovi. Lucia randila s istým boháčom, ktorého pred tohtoročným finále spájali v kuloároch zlé jazyky práve so Silviou. Rovnako ako niekedy Lucia, aj aktuálna Miss sa však na tému priateľ odmieta baviť. „K súkromiu sa vyjadrovať nebudem,“ pobavila nás celebritným vyhlásením.

Mendrejová sa nebavila s otcom

Malé drámy sa odohrávali aj na afterparty prestížnej súťaže. Bývalej Miss Universe SR, dnes už mamine malej Grétky Denise Mendrejovej, zamrzol úsmev na perách, keď sa v priestoroch luxusného hotela zjavil jej otec s novou priateľkou. Ešte donedávna chodil totiž na všetky akcie s manželkou. Zdá sa, že tá môže počítať s maximálnou podporou a lojalitou svojej dcéry.

S otcom sa totiž Denisa na akcii obchádzala a keď sme sa jej spýtali, ako s jeho novou partnerkou, módnou návrhárkou Ivanou Marmare, vychádza, bola stručná. „Kto to je? To meno mi nič nehovorí,“ odpovedala bez mihnutia oka. Čo sa týka súťaže, ktorej mediálnym partnerom je už šestnásť rokov SPOLOČNOSŤ 7 PLUS, však už skúpa na slovo bývalá Miss nebola.

V tipoch na víťazku ostatné dva roky sa ani raz nezmýlila, tento rok však šliapla vedľa. „Tipovala som trojku a deviatku, zdali sa mi v niektorých smeroch omnoho prirodzenejšie ako víťazka. Ale tá bude možno na rovnakej úrovni s Brazílčankami a Venezuelčankami. Na môj vkus bola až príliš suverénna, myslím si, že tam boli dievčatá, ktoré mali väčšiu charizmu,“ zhodnotila kráska.

VIDEO Plus 7 Dní