Tip na článok
Felix svoju Luciu pred všetkými s radosťou bozkával.

Mladá milenka Felixa Slováčka vystavovala obrazy i na Slovensku. Čo sa nepozdávalo kurátorovi?

Podľa známeho bratislavského galeristu by si Lucie Gelemová mala dávať pozor len na jednu vec.

Galéria k článku (26 fotografií )
Vernisáž vystvy obrazov priateľky Felixa Slováčka Lucie Gelemovej v Drink In Gallery
Na snímke Lucie Gelemová
Saxofonista pobavil svojich fanúšikov záberom v plavkách.
Gelemová s  hudobníkom tvorí pár už dlhší čas.

Skôr než začala chodiť so ženatým hudobníkom Felixom Slováčkom (74), o talente mladej výtvarníčky Lucie Gelemovej (35) sme ani nechyrovali. Pred letom však dobyla naše hlavné mesto. Výstavu obrazov Tajomstvo ženy mesiac prezentovala v galérii pod Bratislavským hradom. „Za podporu, priazeň a všetku lásku, ktorú mi dáva, by som chcela poďakovať najmilovanejšiemu Felixovi,“ povedala umelkyňa, ktorej v žilách, mimochodom, koluje po babičke aj slovenská krv. Jej maľby videlo množstvo návštevníkov. Nás skôr zaujímalo, či jej tvorba zaujala známeho bratislavského galeristu.

Lucia Gelemová
Lucia Gelemová
Profimedia

Naozaj žartovné?

Umelecký kurátor, ktorého sme oslovili, sa najprv zdráhal. „Tie diela som videl osobne. Výtvarné umenie vôbec nie je dôležité. Lucie má s Felixom výborný vzťah, čo je veľmi sympatické,“ usmieval sa Daniel Brogyányi, k dielu vychádzajúcej maliarskej hviezdy sa však nakoniec vyjadril. „Veci sú to radostné, miestami až žartovné. Dávať Luciu do kontextu s velikánmi maľby by bolo, samozrejme, veľmi odvážne. Troška som však videl cudzorodé prvky, mala rámy, ktoré nekonvenovali s maľbou. Možno by mohla zvoliť citlivejší prístup k adjustáži, teda k úprave a inštalácii diel,“ upozornil.

Obraz Slováčkovej milenky
Obraz Slováčkovej milenky
JULIUS DUBRAVAY
Obraz Slováčkovej milenky
Obraz Slováčkovej milenky
JULIUS DUBRAVAY
Vernisáž
Vernisáž
JULIUS DUBRAVAY

„A keď tvorí z radosti, nech to robí,“ dodal Daniel Brogyányi zmierlivo, hoci syn Felixa Slováčka minulý týždeň až taký tolerantný nebol. Prvýkrát totiž prehovoril o tom, čo si o mladučkej milenke svojho otca myslí. „Možno pripustím, že ho má rada, ale vlastne neviem, čo ona od toho čaká. Či chce mať deti, či sa chce vydávať, či chce peniaze. Podľa mňa chce byť známa, chce, aby ju bolo vidieť, vidieť aj jej obrazy, čo zvyšuje ich cenu,“ povedal Felix Slováček mladší pre český Blesk. Súčasne však pripomenul, že „keby nebola Gelemová, bola by nejaká iná“.

VIDEO Plus 7 Dní