Na to, aby sa uplatnili, musia bojovať, ľahké to podľa neho nemá dnes ani jedna. Byť skrátka len pekná je už dnes málo. Dievčatá musia vyžarovať esprit, byť iné, zaujímavé. Nestačí byť pekné dievča z regiónu, na celosvetových úspech je potrebné niečo viac. A hlavne - top modelka z missky nikdy nebude. Nemajú na to predpoklady a kritériá na krásu sú iné. Dievčatá majú byť štandardne pekné, môžu mať na súťaži aj plastické úpravy čo vo svetovom biznise nie je prípustné.

Uhádnete mená?: Tohtoročná a minuloročná kráľovná krásy.
Uhádnete mená?: Tohtoročná a minuloročná kráľovná krásy.
Zdroj: Emil Vaško

Uhádnete mená?: Tohtoročná a minuloročná kráľovná krásy. Foto: Emil Vaško

Bez záujmu

Večery keď sa celá rodina zhŕkla pred televízorom a sledovala noblesný večer vyhlasovania kráľovnej krásy sú preč. Každý vedel a vie dodnes kto je Ivana Christová či Andrea Verešová, no ako sa volala kráľovná krásy pred rokom, dvomi, či tromi si málokto z bežných ľudí spomenie. Bude veľmi ťažké aby nová kráľovná nezapadla po pár mesiacoch prachom.

Špecifickú radu pre ňu nemá ani modelingový expert, časy sa bohužiaľ zmenili: „Celá tá doba a éra missiek sa zmenila. Myslím si, že to zlaté obdobie Miss čo bolo je už dávno preč. Vzniklo veľmi veľa iných súťaží a zmenila sa doba. Jednoducho, časy sa menia. V tom období keď som robil Miss pred rokmi, sa hlásilo dve - tri tisíc dievčat čo sa dnes už zďaleka nehlási,“ zhodnotil prvý problém.

Druhá vec je vraj nasadenie s akým sa chcú presadiť: „Jedna vec je tá štartovacia čiara. Ten začiatok je pre všetkých rovnakých. Posledná Miss, ktorú si ľudia pamätajú je Andrea Verešová. A to je koľko rokov? A tie ostatné nemali o nič väčšiu alebo menšiu šancu. A tých modeliek je na svete hrozne veľa. Ale tej práce je bohužiaľ stále rovnako. Čiže nie je viacej práce tým, že je viacej modeliek. A o to je to ťažšie sa pretĺcť a prebiť,“ zhodnotil Miro Šimonič.

Adriana Sklenaříková: Sa presadila v svetovom top modelingu aj bez napichaných pier.
Adriana Sklenaříková: Sa presadila v svetovom top modelingu aj bez napichaných pier.
Zdroj: Profimedia

Adriana Sklenaříková: Sa presadila v svetovom top modelingu aj bez napichaných pier. Foto: Profimedia

Proti zákrokom

Šimonič povedal svoje o hyalurónových výplniach, silikónových implantátoch a iných operáciách, ktoré zo svojského, jedinečného dievčaťa spravia len štandardnú „silikónku“.

Invazívne zákroky Šimonič neodporúča: „Určite nič. To je nejaký slovenský fenomén, ale žiadnej to ešte nepomohlo. Po prvé, je to vždy vidieť a to nikto nechce. Po druhé, modelka má byť nepopísaný papier, na ktorý sa dá kresliť a každý si vytvorí z nej čo chce. To robia médiá. Keď raz nafotila niečo u kamoša, tak ju už nazývate modelka,“ nadhodil rozčúlene.

Týmto titulom sa rada označuje aj Silvia Kucherenko, preto sme sa Šimoniča spýtali, čo si o tom myslí. „Hm, bez komentára,“ pousmial sa.

Prečítajte si

Bude vás zaujímať

Čítajte viac