S Nikolou (28) spolu boli už dlhých desať rokov, keď sa rozhodli svoj vzťah zoficiálniť. V lete 2019 sa konala ich svadba, no kvôli pandémii museli medové týždne odložiť. Do Kostariky sa vybrali až v roku 2021. "Ďakujeme rodine a našim drahým kamarátom, že ste nám prispeli na našu svadobnú cestu už pred dvoma rokmi. Vzhľadom na situáciu sme si ju išli užiť až teraz,“ ohlásil vtedy Gránský, ktorý si zahral v zimnej komédii Špindl či dvoch dieloch Kameňáku.

FOTO zo svadobnej cesty v GALÉRII.

Ako teraz vysvitlo, z medových týždňov v Strednej Amerike si neodniesli len množstvo zážitkov, ale splodili aj svojho prvého potomka. Herec a jeho žena až teraz našli silu prehovoriť o tom, že oňho o tri mesiace neskôr prišli. Gránský ranu osudu priznal v rozhovore pre Blesk TV Magazín.

"Nikdy som to do médií nepovedal, vlastne o tomto veľmi smutnom období nehovoríme vôbec, čo je možno aj nesprávne. V tom čase sme veľmi oplakali, navyše my sme to už vtedy oznámili našej rodine a najbližším kamarátom. Všetci nám hovorili, že sme mladí, zdraví ľudia, čo by sa mohlo pokaziť. Ale aj tak sa nakoniec niečo pokaziť môže..." povedal známy herec a moderátor.

Jeho manželka bola v 3. mesiaci gravidity, keď sa na bežnej kontrole dozvedela, že bábätko nežije. "A vtedy už vidíte ručičky, nožičky, proste všetko, takže to bolí. Okrem toho si neviem predstaviť, aké to musí byť pre ženskú psychiku. Pretože v momente, keď sme to zistili, bola Nikča objednaná na operáciu o štyri dni neskôr,“ opísal Gránský.

"Štyri dni s tým chodíte spať a zobúdzate sa. To je niečo, na čom by sa mohlo v 21. storočí zapracovať, pretože štyri dni sú na toto fakt veľmi veľa,“ nechápe herec. Po zverejnení rozhovoru sa k strate bábätka vyjadrila aj samotná Nikola, zverejnila dokonca fotku s tehotenským bruškom aj záber z ultrazvuku.

V jej prípade išlo o tzv. zamlčaný potrat. Počas neho plod odumrie, ale ostáva v tele a to stále produkuje hormóny, akoby bola žena tehotná. O to väčší šok to pre ženu je, keďže sa smutnú správu často dozvie počas rutinnej kontroly.

"Máte v brušku niekoho, s kým ste komunikovali, komu ste už hovorili "Čučoriedka“ a teraz viete, že všetko je preč a pri čakaní na tú blbú kyretáž (zákrok, pri ktorom sa odstráni odumretý plod z maternice, pozn. red.) sa vás práve dvaja ľudia spýtajú, či sme si zo svadobnej cesty nedoviezli aj bábätko. Doviezli. Mám ho tu, práve tu, ale nikdy ho nespoznáme,“ napísala odkazujúc na fotku s tehotenským v bruškom.

FOTO v GALÉRII.

Nikola o bolestivej skúsenosti prehovorila, aby povzbudila ostatné ženy, ktoré si niečím podobným preši. Ona a jej manžel Gránský sa totiž dnes už tešia zo zdravého syna, Mateo prišiel na svet minulý rok. "9. jún 2022 bude už navždy náš najšťastnejší deň,“ vyjadrila sa vtedy čerstvá mamička na Instagrame.

FOTO manželov s vytúženým synom v GALÉRII.