Tip na článok
Deti chce len pre seba: Už rok sa moderátorka rozvádza.

Moderátorku Veru Wisterovú v boji o deti zastupuje jedna z najlepších špecialistiek na rozvodové právo

Bola to láska ako hrom. Udržať rodinu sa však slovensko-izraelskému páru nepodarilo.

Galéria k článku (20 fotografií )
Nový priateľ: Ryšavka ešte nie je rozvedená a po jej boku stojí nový muž. Michal Svarinský. Za mladi chodil s chuligánmi na futbalové zápasy.
Deti chce len pre seba: Už rok sa moderátorka rozvádza.
Deti chce len pre seba: Už rok sa moderátorka rozvádza.

Bola to láska ako hrom! S izraelsko-americkým manželom Jeremym Hulshom (39) randila červenovlasá moderátorka niekoľko mesiacov, keď sa rozhodla pre radikálny krok. Áno mu povedala po roku známosti. Spojila ich židovská viera, ale aj láska k cestovaniu. Po svadbe, ktorú si vystrojili v Izraeli, sa Vera Wisterová (40) na čas do tejto krajiny presťahovala. Na svet prišli dvaja synovia, Harlow (6) a Theo (4). Manželstvo internacionálnej dvojici vydržalo šesť rokov.

Udržať rodinu sa im nepodarilo. Vyše roka prebieha medzi manželmi dramatický rozvod. Jeden na Slovensku a druhý v Izraeli. Keďže moderátorka je takisto ako jej muž Židovka a asi pred dvadsiatimi rokmi sa stala občiankou Izraela, musí aj tam podľa židovskej viery predstúpiť pred súd. Pojednávanie už mala vytýčené, no neobjavila sa tam. Na bratislavskom súde zatiaľ bojuje so svojou advokátkou Annou Niku ako levica. Ich šialenú bitku o deti komentoval významný právnik z konkurenčnej kancelárie a tandem Wisterová - Niku nešetril.

Kto z koho

Medzi bývalými zaľúbencami prebieha tvrdý boj o deti, ktorý Wisterová plánuje vyhrať. Na pomoc si privolala jednu z najlepších právničiek. Anna Niku je v profesionálnych kruhoch známa ako nekompromisná zástankyňa svojich klientov.

Na pojednávaniach sa Wisterová údajne vyskytuje minimálne, väčšinou sa ospravedlní pre chorobu, a tak sa v sieni vždy objaví len jej právna zástupkyňa. Moderátorkin cieľ je získať súdne rozhodnutie, aby minimalizovala styk detí s otcom. Ako dôvod uviedla strach o deti. Manžel vraj plánuje uniesť ich do zahraničia. Podľa jej slov je tyran a celé roky žila v psychickom terore.

„S deťmi bol počas ich života okrajovo, cestoval po koncertoch a hudobných festivaloch. Starala som sa o ne ja a pomáhali mi moji rodičia. Keď s nimi bol, mala som zakázané s deťmi sa rozprávať po slovensky a nemal problém pred deťmi mi vulgárne nadávať a osočovať ma. Pre deti je lepšie, ak nebudú vyrastať v napätom prostredí. Jeho rozhovory svedčia o tom, že pokračuje v psychickom terore, v ktorom som žila dlhé roky,“ nariekala moderátorka po tom, ako sa jej stále zákonitý manžel rozhodol mediálne vyjadriť.

Iní muži

Na ich manželstvo mala zas podľa Hulsha najväčší vplyv neúprimnosť zo strany Wisterovej. Vymenoval jej milenecké aférky, o ktorých sa špekulovalo aj na Slovensku. „Vera najskôr tvrdila, že všetky články o jej údajných aférach ju majú zdiskreditovať, no neskôr kartu otočila. Začal som pochybovať. Uvedomil som si, že so mnou manipuluje. Tušil som, že aféry sú pravdivé. Moja žena mala niekoľko tajných mileneckých vzťahov. Tak som ju v Izraeli začiatkom roka konfrontoval. Priznala sa. Povedala, že bola osamelá a že ma miluje. Poprosila ma o odpustenie a že už všetky aféry ukončila. Ranilo ma to, no súhlasil som, že budeme pracovať na našom manželstve. Miloval som ju a milujem aj naše deti. Tie sú pre mňa najdôležitejšie,“ opísal pred časom Jeremy Hulsh svoje pocity.

Svadba v Tel Avive: Wisterová je Židovka, preto chcela náboženskú svadbu s rabínom. Dokonca do Izraela emigrovala.
Svadba v Tel Avive: Wisterová je Židovka, preto chcela náboženskú svadbu s rabínom. Dokonca do Izraela emigrovala.
Archív

Ide tvrdo za svojím

Wisterovej práva podľa našich informácií od začiatku háji advokátka Anna Niku. Keď sa v profesionálnych kruhoch opýtate, za kým ísť, ak žiadate o rozvod a chcete z neho vytrieskať maximum, máte kontaktovať túto ženu. Advokát z konkurenčnej kancelárie Annu Niku pozná a jej zápal uznáva. „Robí najmä rozvody a je naozaj dobrá. V tomto prípade pomáha Vere Wisterovej fakt, že je Slovenka, ale najmä matka. Muž je pri rozvode, aj čo sa týka detí, vždy v horšej pozícii,“ zhodnotil advokát, ktorý chcel ostať v anonymite. Aj keď nepozná detaily prípadu, pozrel sa na celú vec z jednoduchej perspektívy.

„Ťažko sa môžem vyjadriť, nepoznám spis. Môže tam byť všeličo. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že pravda je vždy niekde uprostred. Pri internacionálnych zväzkoch je to vždy kopa nezmyslov. Také vzťahy nefungujú. Slovenky by si mali v tomto prípade vždy rozmyslieť, s kým budú mať dieťa. Obe strany.“ Ako sa prípad skončí, vie predikovať. „Ona je matka. Je jedno, či je muž Róm, alebo Žid. Je to chlap,“ naznačil, kto je v slabšej pozícii. „Nefunguje im to, nevedia sa dohodnúť. Je veľmi komplikované, že je z inej kultúry. Súd však ich vzťahy nevyrieši. Keď sú rodičia rozoštvaní, tak deti sú v háji. Je jedno, kto koho zastupuje. Rodičia sú tí, ktorí musia chrániť svoju krv!“

Nepomôže si

Ak sa matka rozhodne deti od otca odstrihnúť, súd jej zväčša vyhovie. „Keď sú deti malé, súd nepripustí striedavku. Deti dá do výlučnej starostlivosti matky. Otcovi určí, kedy sa môže s deťmi stretávať. Keď dala navyše podnet, že má dôvodnú obavu, že by ich mohol uniesť, súd môže určiť, že sa s deťmi bude stretávať iba v jej prítomnosti.“ Wisterová a Hulsh majú podľa rozhodnutia súdu zatiaľ presne tak fungovať. Ryšavka však vždy v čase určenom súdom odíde alebo vyhlási, že deti sú choré. A tak Jeremymu Hulshovi neostáva nič iné, iba privolať políciu. Ukáže im papier, že práve teraz má povolené stretnúť sa s deťmi, ale policajti len spíšu zápisnicu a odídu. Jeho čas so synmi nebude naplnený.

Podľa odborníka mu slovenské zákony veľa možností neposkytujú. „Môže dať len návrh na súd, nech čím skôr rozhodne a upraví styk s deťmi. V každom prípade si tento boj medzi rodičmi nakoniec odtrpia aj tak deti,“ opísal zo skúseností rešpektovaný advokát.

VIDEO Plus 7 Dní