Europoslankyňa Monika Beňová (52) to má aktuálne pestré. Nielenže sa po pädesiatke stará o svoju malú dcérku Leu, ale o pár týždňov sa už bude musieť zamýšľať aj nad tým, že ako bude zvládať prácu v Bruseli. A nielen to! Koncom leta bude ženiť svojho jediného syna Martina. Ten dlho neotáľal a do chomúta sa vrhá raketovou rýchlosťou.

V septembri vás čaká nielen zmena pracovného režimu, ale aj veľká rodinná udalosť. Váš syn sa chystá oženiť. S partnerkou Grétkou nemajú za sebou dlhoročný vzťah, v ich prípade to nabralo rýchly spád.

Áno, svadbu budeme mať koncom septembra. Teraz dúfame, že nám to nepokazí ďalšia vlna koronavírusu. Martin bol vlastne už dva roky sám, odvtedy, čo sa rozišiel s predchádzajúcou priateľkou. A tak sa nejako dali dokopy s Grétkou, s ktorou sa poznali z vysokej školy.

 

Pred Vianocami mi hovorí - Mami, ja na Vianoce požiadam Grétku o ruku. A ja že hej? No super! Ona je veľmi milá a dáva mu to, na čo bol zvyknutý. Doma mu navarí a stará sa o neho. Aj u mňa to tak mal. Môj muž zomrel, keď mal Maťko šestnásť. Bývala s nami moja mama, takže sme ho vychovávali dve baby a skákali sme okolo neho. Priznávam, bol zvyknutý na mamahotel. A Grétka je podobne starostlivá, takže je spokojný.

Takže s budúcou nevestou ste spokojná.

Je to veľmi milé dievča, vegetariánka, predcvičuje jogu a je veľmi aktívna. Stále si hľadá zamestnanie. Aj keď bola na home office, snažila sa nájsť ešte druhú prácu, lebo má veľa energie. Nečudo, veď je mladučká, má len dvadsaťosem rokov. No a teraz sa veľmi teší ako každá nevesta na svadbu.

Svadbu chystáte prvýkrát ako mama. Bude to niečo veľkolepé?

Martin má obrovské množstvo kamarátov a skoro všetkým už bol na svadbe. A teraz má pocit, že všetkým by to mal oplatiť. Rodiny už veľa nemáme - ani my, ani Grétka, ktorej otec zomrel pred dvoma rokmi. Takže nemyslím si, že to bude úplne veľké a prehnané, zmestíme sa tak do sto osôb. Navyše syn je skromný pohoďák, chcel si zobrať oblek, ktorý mal raz na jednej skúške. Tak mu vravím, či je normálny. Pôjdeme nejaký pekný oblek ešte vybrať. Základ však je, nech sa svadba podarí a nech sa mladí ľúbia aj naďalej.

Mohlo by vás zaujímať: