Jej spovedník, kňaz Jakub Sadílek prezradil, že Libušku (†68) choroba zmenila, a to nielen fyzicky, ale najmä duchovne. Slávna herečka bola vždy hlboko veriaca, ale v dôsledku choroby začala ešte viac riešiť veľmi vážne, duchovné témy a zrejme sa pripravovala aj na to, že príde smrť a čo bude po nej.

Libuši Šafránkovej sa pred časom vrátila zákerná rakovina. Herečka sa snažila podľa jej sestry Miroslavy s chorobou bojovať zo všetkých síl, mala chuť žiť, tešila sa zo života, najmä zo svojich štyroch vnúčat. Žiaľ, ani vôľa žiť už nestačila, herečka svojich blízkych aj fanúšikov opustila nečakane dva dni po svojich 68. narodeninách po plánovanej operácii.

Jej blízki teraz pripravujú poslednú rozlúčku s charizmatickou herečkou. A hoci sa o usporiadanie poslednej rozlúčky usilovali dve divadelné scény, kde Libuše Šafránková v minulosti pôsobila, rodina rozhodla inak. Keďže Libuška bola po celý svoj život hlboko veriaca, posledná rozlúčka sa uskutoční v Kostole sv. Anežky Českej na pražskom Spořilove, kam herečka rada chodievala vyše tridsať rokov.

Dojímavé parte Popolušky, budete mať slzy v očiach!

 

Rodina už zverejnila aj parte s dojímavou fotografiou herečky z jej šťastných detských rokov. Malú Libušku vozieval  otec na bicykli do škôlky a na fotografii na smútočnom oznámení je zachytený práve tento moment. Herečka mala túto fotografiu veľmi rada. "To je pocit úžasnej pohody, keď vidím tú fotku, tak si vybavím všetky tie hodiny, čo sme s oteckom prefrčali," zaspomínala pred časom v televíznom dokumente. U fanúšikov však zarezonoval aj odkaz na parte, pozrite si v GALÉRII.