Richarda Müllera trápi zdravie. Čoskoro ho čaká operácia. Jednu už tento rok absolvoval. FOTO z nemocnice nájdete v GALÉRII

Speváka už dlhodobo trápia zdravotné ťažkosti. Napriek tomu sa stále venuje hudbe, ktorá mu robí veľkú radosť a dodáva potrebnú energiu. Naďalej sa snaží užívať si aj koncertovanie, čo mu už však spôsobuje ťažkosti. Niektoré vystúpenia preto musel zrušiť. V poslednom čase ho trápilo najmä zranenie členka, kvôli čomu musel na začiatku roka podstúpiť operáciu. O svojom trápení porozprával v šou Jana Krausa.

„Mám kresielko, nie takú tú barovú stoličku. A pesničky sú stále rovnako dobré. S výnimkou sedenia na kresle je všetko tak, ako bolo,“ vysvetlil českému moderátorovi. Po absolvovaní zákroku na nohe sa však musí do nemocnice dostaviť opätovne. Čoskoro ho čaká ďalšia operácia, kvôli ktorej sú zabrzdené jeho muzikantské aktivity. Lásku k hudbe mu komplikujú aj problémy so sluchom. Napriek tomu sa Müler nevzdáva a naďalej tvorí nové skladby.

Zdravotné problémy spôsobili, že Richard už nemá ani taký apetít ako v minulosti. Chutí mu oveľa menej a niektoré dni dokonca vôbec. „Obed si ale dám. Mám blízko takú sympatickú pizzériu, takže tam buď pizzu, alebo cestoviny. No jem málo, niekedy dokonca nejem celý deň,“ šokoval svojim vyjadrením.

Anketa
Boli ste v posledných rokoch na koncerte Richarcha Müllera?

Ani na jednu z týchto životných skúšok sa však spevák nesťažoval. Myslí si, ž každá lekcia je potrebná a mala mu niečo priniesť. „Čo nás nezabije, to nás posilní. Pre niekoho je to možno banálne, ale pre mňa múdra a pravdivá fráza. Všetky tie situácie považujem za potrebné. Sú tu od toho, aby som sa poučil. A vďaka tomu je môj dnešný život oveľa spokojnejší.“ Müller prezradil svoje životné motto.

Jan Kraus sa ho spýtal aj na údajne pestrý milostný život hudobných hviezd. Náš spevák sa však nad týmito legendami iba pousmial, pretože jeho sa vraj netýkali. „Ja som nikdy nezbalil nikoho. Neviem prečo. Asi zo mňa mali ženy strach alebo čo. Po koncerte som sa väčšinou prezliekol z kostýmu do normálneho oblečenia, vydal som sa smerom do sály a tam už nebol nikto, len technici, ktorí skladali aparatúru,“ pousmial sa nad jeho možnosťami na podobné avantúrky.

Český moderátor si ako hosťku pozval aj Müllerovu dcéru Emu. Tá sa posťažovala, že pre ňu nebolo jednoduché nájsť si prácu a v Paríži začínala ako predavačka spodnej bielizne. No nakoniec sa jej podarilo uchytiť, splniť si sen a dnes pracuje ako influencerka a koordinátorka projektu Som bohyňa.

FOTO Müller bol do Krausovej šou pozvaný spolu s dcérou Emou GALÉRIA