Vyzerá to ako letný špeciál Modrého z neba. Simona Jánošková (18) nikdy nepatrila k premiantkam. Po tínedžerke z Diakoviec vyhlásila polícia v minulosti minimálne trikrát celoštátne pátranie. Brala THC, extázu aj kokaín, zo závislosti sa liečila v resocializačnom zariadení Čistý deň. Aj odtiaľ však utiekla. Vraj tam zažívala muky. Potom priliala olej do ohňa v kauze galantského centra. Dodnes je jedným zo svedkov v prípade, ktorý stále prešetruje polícia.

No Simona nezaháľa a svoj príbeh chce predĺžiť bleskovou kariérou v šoubiznise. Podarilo sa nám totiž získať dosiaľ nezverejnené fotografie, na ktorých bývalá klientka neslávne známeho Čistého dňa pózuje ako svetová celebrita.

August 2017: Nový život celebrity: Tínedžerka dnes neváha ukázať, čo jej príroda nadelila.
August 2017: Nový život celebrity: Tínedžerka dnes neváha ukázať, čo jej príroda nadelila.
Zdroj: Mario Gotti

Vizionár?

Ako prvý si Simonu Jánoškovú na sociálnej sieti všimol Boris Kollár, ktorý jej už pred rokmi šťavnato vypisoval. Ona vraj nemala ani pätnásť, on ešte asi neuvažoval o politickej kariére. Tento rok sa pikantné dialógy objavili v médiách, takže Kollár mal čo robiť, aby internetové laškovanie s mladučkou narkomankou zvládol. V skutočnosti však Simona po Borisovom dieťati netúžila. Ako sme zistili, esteticky založená tínedžerka snívala skôr o snímkach, ktoré by jej vyhotovil Mario Gotti. A to sa jej nakoniec splnilo.

Keď sa v novinových stánkoch objavilo augustové vydanie slávneho magazínu pre pánov, mnohým padla sánka. Pre slovenskú mutáciu časopisu Playboy poskytla Simona rozsiahly rozhovor o tom, čím všetkým v resocializačnom zariadení prešla. Na hlavnej fotografii síce svieti jej typické výrazné obočie, ale po utrápenom dievčati, s ktorým sa život nemaznal, nezostalo ani stopy. Zo snímky celebritného fotografa Mária Gottiho sa pozerá zmyselná žena oblečená v priliehavom body.

Mario bol jej sen

Ako sa Simona na stránky luxusného časopisu vlastne dostala? „Ozvala sa nám sama s tým, že nikde, kam dala rozhovor, nedali von všetko. Chcela poskytnúť veľký rozhovor a podpísala čestné vyhlásenie, že si stojí za tým, čo povedala. V druhej časti rozhovoru dokonca padnú aj konkrétne mená,“ prezradil nám vydavateľ magazínu Johnny Kortis. „Medzitým sa Simona spýtala, či ju neodfotí Mario Gotti. Vraj je to jej sen. Tak sme jej to dali ako darček. Ale neboli to klasické fotografie pre Playboy. Ani nemáme záujem, aby bola playmate.“

Napriek slovám vydavateľa sa zdá, že fotenie so Simonou nemalo konca-kraja. Je zjavné, že sa jej pózovanie pred aparátom zapáčilo. Postupne vznikli umelecké akty, na ktorých je tak, ako ju pánboh stvoril. „Áno, fotografia, ktorá vyšla v Playboyi, aj tieto ďalšie vznikli počas jedného pózovania. Čo sa týka fotografa a atmosféry, bolo to naozaj super,“ pochvaľovala si niekdajšia chovankyňa polepšovne a najnovšie fotomodelka.

Celoštátne pátranie: V minulosti Simona niekoľkokrát utiekla z domu.
Celoštátne pátranie: V minulosti Simona niekoľkokrát utiekla z domu.
Zdroj: Archív

V Bratislave sa zázračne rýchlo zorientovala. Zatiaľ čo meno Boris Kollár jej predtým nič nehovorilo, fotografa našich prominentiek identifikovala hneď. „To sa teším, lebo so mnou si ani nestihla písať,“ vtipkoval Mario Gotti, keď sme s ním hovorili. „Určite som rád, keď si ma niekto vypýta. Koho by to netešilo?“ pokračoval vážnym tónom. „Fotilo sa mi s ňou dobre, Simona má dobrú postavu a celý čas bola v pohode. Ale to, že figuruje v kauze Čistý deň, som vôbec netušil.“

Mama sa s ňou nebaví

Gottiho modelka o minulosti zrejme nehovorila zámerne. Chce si asi raziť novú cestu a aj sama priznáva, že svoju budúcnosť vidí v modelingu. „Určite áno, chcela by som v tom pokračovať. Vidím to ako jednu z ciest, ktorou by som sa mohla vydať. Neviem, či to pôjde. Uvidíme,“ povedala nám. Nakoniec, na nahotu si už zvykla v striptízovom bare, kde približne od apríla tancuje.

Ako reagovala na umelecké akty Simonina mama? Pikantné snímky vraj pokoj do napätej rodinnej atmosféry nevliali. U Jánoškovcov totiž zúri prazvláštny boj. „Vôbec sa s mamou nebavíme. Viem, že to poslala babke a snažila sa to otočiť, že vraj ja sa tlačím do médií! A nie ona. Moja babka jej na to odpísala, že od pätnástich sa starám o seba a toto je jediné možné riešenie, aké som teraz mohla urobiť. Nejako to všetko otočiť v môj prospech.“

Zdá sa tiež, že Simona Jánošková už nie je v pravidelnom kontakte ani s nikým z neslávne známeho resocializačného zariadenia. „Naposledy, keď bola u mňa kamarátka, musela som volať Tománkovi (šéf Čistého dňa - pozn. red.), že bola opitá. Na druhý deň sa zdrogovala. Neviem, kde bola jej matka, keď sa o ňu tak zaujíma,“ zamyslela sa nahlas.

Kauza Čistý deň

Prípad, ktorý rozvíril hladinu slovenskej politiky, sa začal v resocializačnom zariadení s názvom Čistý deň. Odštartovala ho poslankyňa za SaS Natália Blahová, keď zverejnila blog o chovankyniach Natálii a Rebeke. Prvú vraj zneužil zamestnanec priamo v zariadení, druhú údajne znásilnil terapeut na chate počas výletu. Riaditeľ zariadenia Peter Tománek priznal, že Natália mala v Čistom dni styk s bývalým klientom, ktorý mal v zariadení v rámci terapie malý úväzok. Sex mali vraj „na rozlúčku“. Rebekin prípad podľa neho vyšetrovala polícia a stíhanie zastavila.

Boris Kollár: Do kauzy sa priplietol pre svoju aktivitu na sociálnej sieti.
Boris Kollár: Do kauzy sa priplietol pre svoju aktivitu na sociálnej sieti.
Zdroj: Martin Domok

Mediálnemu zariadeniu údajne pomáhal premiérov šéf tlačového oddelenia Erik Tomáš, ktorý to však poprel. Objavili sa tiež informácie o podozrivých dotáciách pre Čistý deň. Prípad spustil veľký politický kolotoč. V médiách sa objavili prepisy četovania a flirtovania Borisa Kollára s vtedy neplnoletou klientkou Simonou. Kollár neskôr zverejnil fotografiu, na ktorej bolo stretnutie manželky šéfa Čistého dňa Zuzany Tománkovej s exnovinárom a exsiskárom Petrom Tóthom a Mariánom Kočnerom. Odohralo sa vraj krátko pred tým, ako sa jeho komunikácia so Simonou dostala na verejnosť.

Opozícia navrhla odvolanie ministra práce Jána Richtera, do ktorého rezortu resocializačné zariadenia spadajú, čo sa jej však nepodarilo. Kauze sa venovala opätovne aj polícia a pred pár týždňami obvinila zo sexuálneho zneužívania bývalého zamestnanca zariadenia. Išlo o prípad Rebeky, ktorej prvýkrát vraj muži zákona neverili. Podľa jej tvrdení jej však bývalý zamestnanec pri čine spôsobil poranenie a museli ju ošetriť na chirurgii. Len pred pár dňami ministerstvo oznámilo, že Čistému dňu odoberie akreditáciu. Stalo sa tak krátko po obvinení exzamestnanca.