Slovenský cyklista Peter Sagan pred pár dňami oslavoval 31. narodeniny. A nezabudol ani na svojich fanúšikov, ktorí mu húfne gratulovali. Na sociálnej sieti sa im prihovoril prostredníctvom videa, v ktorom priznal, že mal v ten deň na bicykli aj nepríjemný pád. „Ďakujem za krásne želania, ktoré ste mi poslali. Mám za sebou šesťhodinový tréning v tomto krásnom počasí. Neviem či to mám považovať za darček k narodeninám, ale mám aj pár nových škrabancov. Všetko je v poriadku, tento deň si zapamätám," komentuje Sagan vo videu.

O pár hodín neskôr sa pochválil fotografiami, na ktorých ho ošetruje starší brat Juraj. „Som živý a v poriadku,“ okomentoval zábery, na ktorých má svoje končatiny-ruku i nohu, poriadne dooškierané a potreté zeleným roztokom. Mnohí si pri pohľade na takú veľkú tmavú plochu mysleli, že má skôr nové tetovanie. „Ja, že ti kerku robí?,“ napísal mu raper Majk Spirit.

To však nie je jediný Saganov problém. Pred pár hodinami informoval svojich fanúšikov, že aj on sa nakazil korona vírusom. „Už pár týždňov trénujeme s bratom Jurajom a našim tímovým kolegom Erikom Baškom na Kanárskych ostrovoch. 29. januára sme si nechali v miestnom laboratóriu urobiť PCR test, aby sme mohli letieť späť domov. Bohužiaľ, výsledky neboli také, v aké by sme dúfali, a všetci traja sme mali pozitívny test na Covid-19,“ priznal cyklista, ktorý však má zatiaľ ľahký priebeh choroby. „Všetci sa cítime dobre, ale samozrejme, od toho dňa sme zostali v karanténe,“ priznal Peter, ktorý je stále pod dohľadom svojho tímu.

Fotografie nájdete v našej GALÉRII