Je to neuveriteľné, ale je to tak – sedemročný Ryan nerobí nič iné, iba chodí do školy a potom sa (niekedy spolu s rodičmi, niekedy sám) hrá s hračkami a hrami, ktoré dostáva od sponzorov a nakrúca to na video.  A napriek tomu je v rebríčku spoločnosti Forbes najväčšou hviezdou YouTube – prinajmenšom pokiaľ ide o zárobky.

Videá s touto tematikou publikuje na svojom kanáli Ryan ToysReview niekoľkokrát do týždňa, ich dĺžka je zväčša od 5 do 10 minút, niektoré však majú aj polhodinu. Za 24 hodín od od publikovania sa počet ich prehratí pohybuje od pol milióna do milióna, niektoré mesiac staré videá majú aj vyše 10 miliónov zhliadnutí. A všetky sú o hračkách a hrách.

Viac než popisy ukáže vlastná skúsenosť, Ryanov kanál nájdete na tomto odkaze, prípadne si priamo pozrite jedno z jeho aktuálne najpopulárnejších videí, ktoré má už vyše 46 miliónov zhliadnutí:

Zaujímavé je, že jeho kanál je relatívne nový, funguje len od roku 2015. A za ten čas získal 17,5 milióna odberateľov, jeho videá majú spolu približne 26 miliárd prehratí a medziročne dokázal svoj zisk zdvojnásobiť.  A to ešte nehovoríme o tom, že Wallmart začal exkluzívne predávať niektoré veci pod značkou Ryan's World a Amazon a Hulu upravili niektoré jeho videá do podoby televíznych show.

S trochou zveličenia možno povedať, že je to fakt dieťa na nezaplatenie – aj keď možno takto o svoje skutočné detstvo prichádza.

A kto ešte patrí k najviac zarábajúcim youtuberom? Sú to Jake Paul, ktorého kanál za 12 mesiacov zarobil  21,5 milióna dolárov, Dude Perfect, ktorému YouTube vyniesol okolo 20 miliónov dolárov  a DanTDM, ktorý bol minuloročným kráľom YouTube,  no v tomto roku zarobil na videách „len“ približne 18,5 milióna dolárov.

Odhady výnosov, ktoré spravil Forbes, sú založené na údajoch od spoločností Captiv8, SocialBlade a Pollstar, ako aj dátach od ďalších insiderov.