Smrť Petra Muka (†45) zasiahla neľútostne do života jeho ženy a dcéry. Malá Noemi v podstate svojho otca ani prílišn epoznala, bola vtedy ešte dieťa. Ale keďže s ňou trávil všetok voľný čas, predsa len jej zostali pekné spomienky na spoločné chvíle. "Noemi to má stále v sebe a práve preto, že Petr bol takým človekom, akým bol, nedá sa na neho zabudnúť," prezradila pred časom jeho vdova Eva. Tá sa z Čiech presťahovala späť  do Bratislavy, odkiaľ pochádza. A Noemi dnes už používa slovenčinu namiesto češtiny.

Z najmladšej z troch Mukových dcér je dnes už veľká slečna, ktorá sa čím ďalej, tým viac sa podobá na svojho otca. "Niekedy sa až zľaknem, aká veľká podoba tam je. Hrá na klavíri, spievať sa zatiaľ hanbí, ale je to v nej. Denne spolu počúvame Petrove pesničky," tvrdí jej hrdá mama.

 

Hoci Eva s dcérou odišli na Slovensko, v Česku zostalo veľa Petrových kamarátov, ktorí na Petra spomínajú tak isto, ako Eva a jej dcéra Noemi. Petra si zvykli pripomenúť v deň jeho nedožitých narodenín v januári, ako aj v lete, keď zvykli organizovať podujatie - spomienkový rodinný festival Kouřimská skála, kde sa zídu jeho fanúšikovi a spievajú sa piesne Petra Muka.

Petr Muk by bol na svoju dcéru pyšný, tak teraz vyzerá! >>

Na stretnutia na festival zvykol prísť vždy aj Petrov otec Ladislav Muk. Pre pandémiu sa však spomienkový festival neuskutočnil už vlani, a ja tento rok ho organizátori zrušili pre korona opatrenia ma presunuli ho až na august budúceho roka. Mukove dievčatá tam určite prídu, ale bude tam chýbať jeden dôležitý človek - otec Petra Muka, ktorý odišiel na večnosť deň pred tohtoročnými nedožitými narodeninami svojho syna Petra. Petr Muk by však bol na svoju dcéru určite pyšný, a keď uvidíte tú podobu, akoby mu z oka vypadla, veď pozrite!