Tip na článok
Dcéra Ľudovíta Kaníka Veronika sa vydala.

Najnepopulárnejší minister, aký na Slovensku kedy bol, vydával dcéru

Od politiky má pokoj, v Banskej Štiavnici sa „svadbovalo“.

Galéria k článku (4 fotografie )
Dcéra Ľudovíta Kaníka Veronika sa vydala.
Dcéra Ľudovíta Kaníka Veronika sa vydala.
Dcéra Ľudovíta Kaníka Veronika sa vydala.

Slovensko ho poznalo ako neobľúbeného ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Pri nedeľných televíznych debatách zdvíhal žlč babkám aj dedkom, ktorým sa hádam dodnes chveje žalúdok, keď začujú jeho meno. Hovorili mu „sociálny netvor“. Napriek alebo práve pre reformy, ktoré Ľudovít Kaník (52) vtedy presadzoval. Vo vrcholovej politike sa s prestávkami udržal vyše desať rokov, po ostatných parlamentných voľbách sa však z politického výslnia stiahol. Treba dodať, že v ankete nepopularity našiel neskôr podstatne zdatnejších konkurentov.

Exministra bolo naposledy vídať na protestoch Za slušné Slovensko. Hoci posledné roky sa zdržiava prevažne v Banskej Štiavnici. Po starobylom mestečku jazdí na e-biku, s rodinou cestuje po výletoch alebo odbehne si zahrať golf. Na Strednom Slovensku sa však predovšetkým venuje hotelu, ktorý tam aj s manželkou Darinou vlastní.

Len pred pár dňami sa jednej z Kaníkových dcér otočil život o stoosemdesiat stupňov. „Veronika je už pod čepcom,“ napísal bývalý politik, ktorý má dohromady tri deti, a na sociálnych sieťach sa pochválil aj zopár fotografiami zo sobáša. Mladučká Veronika si brala priateľa Milana v rodnom meste. Po víkende síce prestala používať priezvisko Kaníková, ale u otca si to čiastočne vyžehlila. O polnoci ju ako nevestu odčepčovali v ľudových krojoch, čo svadobný otec ako vášnivý milovník foklóru musel oceniť.

Viac fotografií zo svadby nájdete v galérii.

VIDEO Plus 7 Dní