Darovaný šperk, kytica kvetov, večera pri sviečkach - to sú klasické romantické gestá. Nie všetky prejavy lásky sú však takéto okázalé a predsa pre nás toľko znamenajú. Ako vedieť, že je to "ono"? 

Spoločnosť Reddit vyzvala ženy po celom svete, aby sa podelili o svoje „malé-veľké“ romantické gestá, ktoré pre nich urobili ich polovičky. Situácie, kedy najviac cítili: „Navždy moje, navždy tvoje, navždy naše“. Odpovedí prišlo neúrekom a portál Daily Mail vybral tie najnetradičnejšie, my sme sa opýtali aj vás.

Praktická láska

„Mám radšej praktické darčeky ako kvety, čokoládu alebo šperky. Neustále som mu opakovala ako potrebujem mikrovlnnú rúru. Kúpil mi ju na Valentína. Dokonca presne tú, ktorú som chcela a hodí sa mi do kuchyne,“ opisuje prvá respondentka. Nuž, láska vie byť praktická.

Ďalšia z dám spomína najromantickejšie gesto od svojho muža: „Dostala som ergonomickú stoličku. Stále som sa sťažovala, že ma bolí chrbát pri práci. Jedného dňa ma v práci prekvapil a doniesol mi ju.“

Spravte niečo nečakané, čo urobí radosť obidvom stranám.
Spravte niečo nečakané, čo urobí radosť obidvom stranám.
Zdroj: instagram.com/nq_578/

„Na moje 21. narodeniny sme sa spolu s mojim priateľov veľmi opili. Hoci bol viac opitý ako ja, uistil sa, že vedľa postele mám odpadkový kôš. To len tak, keby mi náhodou chýbal, “ píše používateľka s menom brineakay.

„Môj manžel si stále všimne, keď mám na novo nalakované nechty inou farbou. Podľa jeho reakcií mám pocit, že sa mu najviac páčia tmavé, pastelové farby,“ zdôverila sa jedna zo zúčastnených prieskumu. Všímať si treba aj maličkosti.

Ako sú na tom Slováci?

„Svojej priateľke som neustále kupoval kvety. Keď som išiel okolo kvetinárstva, stále som si na ňu spomenul. Nie len v deň, keď mala sviatok. Pondelok, stredu, sobotu. Chcel som len, aby mala krajší deň a dôvod usmievať sa,“ zdôveril sa Michal.

Romantické gestá nie sú cudzie ani jemnejšiemu pohlaviu. Ulahodiť mužskému srdcu vedia aj ženy. „Nechala mi pár dní voľnosti. Mohol som si užívať s kamarátmi a chodiť po baroch. Keď som prišiel po pár dňoch domov, nepočúval som žiadne výčitky. Tak ma to dojalo, že som až prestal piť,“ podelil sa s nami o svojskú romantickú príhodu náš čitateľ.

Niekedy stačí vyčariť úsmev milovanej osobe na tvári. Len tak málo stačí na to, aby ste si deň zlepšili aj vy.
Niekedy stačí vyčariť úsmev milovanej osobe na tvári. Len tak málo stačí na to, aby ste si deň zlepšili aj vy.
Zdroj: instagram.com/lovedp___/

Básnička od srdca

„Na moje narodeniny mi darovala ten najkrajší dar, aký som kedy dostal. Rád píšem básne. Všetky, ktoré som jej niekedy daroval alebo povedal si zapísala. Spojila ich do jednej väzby a darovala mi ich ako knihu. Bolo to najkrajšie gesto aké som kedy zažil,“ spomína Matúš.

Ľuboš píše: „Môj priateľ Juraj ma jedno ráno veľmi milo prekvapil. Dohodol sa s mojou spolubývajúcou, aby mu ráno otvorila dvere. Vstával som veľmi skoro ráno do práce a on ma prišiel zobudiť. K tomu všetkému mi doniesol môj najobľúbenejší kvet, orchideu. Potom ma odprevadil. Celý deň som sa ešte usmieval.“

Ako ste vy prejavili svoju lásku milovanej osobe? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti a napíšte nám do komentárov pod článkom >>

Heslo: Láska sa skrýva v detailoch.