Turecko sa stáva v poslednom období najvyhľadávanejšou dovolenkovou destináciou medzi známymi Slovákmi. Uchvátila ich oblasť Kapadócie najmä pre krásnu „mesačnú krajinu“ a jedinečnú balónovú fiestu. Každoročne miesto navštívia milióny turistov z celého sveta, ktorí sa zábermi s desiatkami vzdušných balónov pýšia na sociálnej sieti. Najnovšie sa nimi chvália aj naše známe tváre - moderátorka Mária Zelinová (32), playmate Andrea Járová (37), raper Michal Kmeť, alias Separ (34), či finalistka Miss Slovensko z roku 2015 Bronislava Gregušová (29), ktorá už dva roky randí s hercom Mariom Cimarrom (49) z telenovely Skrytá vášeň.

Z vtáčej perspektívy

Kapadócia je historické územie, ktoré dostalo pomenovanie „mesačná krajina“ vďaka svojej drsnej prírode plnej skál. Nachádza sa približne v strede Turecka, vo východnej Anatólii. Od Istanbulu, čo je najväčšie mesto krajiny, je vzdialená 730 km. Zaraďuje sa medzi svetové unikáty a je jedným z najdôležitejších centier cestovného ruchu v Turecku. Práve tu nájdete najväčšie a najkrajšie balónové divadlo na svete. Turisti môžu z vtáčej perspektívy vidieť hlboké kaňony, údolia a rozprávkové komíny. Sú sopečného pôvodu, pričom mnohé z nich sú upravené ako hotelové izby. Okruh v niekoľkomiestnom balóne sa začína každý deň pri východe slnka.

 

GALÉRIU k článku si pozrite TU >>>

Jeden záber nestačí

Pred pár dňami sa zo snovej destinácie vrátila Mária Zelinová, ktorá si ju vychutnala s partiou kamarátov. „Kapadóciu som prvýkrát uvidela na Instagrame a toto čarovné miesto mi vyrazilo dych,“ priznala pre PLUS 7 DNÍ moderátorka. Aby videla čo najviac, každý deň vstávala o piatej hodine ráno a do hotela sa vracala až večer. „Bývali sme v izbách vytesaných do skaly. Bolo to úžasné a rovnako tak let balónom, jazda na koni, mesto v katakombách, ktoré mali niekoľko poschodí pod zemou. Nikdy som nič také nevidela. Boli sme partia dvanástich ľudí, tak bola kopa zábavy,“ dodala Zelinová, ktorá zverejnila už niekoľko nádherných záberov.