Tip na článok
Zasnúbení!

Najskôr ju ohovárali, teraz sú z nej hotoví. Všetko o krásnej nastávajúcej princa Harryho

Martina Štefániková

Mladší anglický princ Harry a herečka Meghan Marklová sa zasnúbili a na jar budúceho roka chystajú svadbu. Ich vzťah bol od počiatku prekvapením a pravdou je, že milenka mladšieho anglického princa Harryho rozpútala búrlivé diskusie.

Stretli sa na charitatívnom večierku. Ona, krásna americká herečka, on následník - hoci až piaty v poradí - anglického trónu. Chémia vraj zafungovala okamžite. Vymenili si zopár esemesiek, z ktorých bolo jasné, že stretnutie sa musí zopakovať, tentoraz už v súkromí. No a potom už jedna schôdzka striedala druhú.

Aspoň takto opisujú začiatok vzťahu mladšieho anglického princa Harryho a hviezdy seriálu Kravaťáci Meghan Marklovej. Čo je zaujímavé, vzťah sa im darilo utajiť pol roka - mimochodom, tak ako zásnuby, ktoré prebehli už pred mesiacom.

Možno aj preto, že z času na čas sa vynorí dohoda medzi kráľovským palácom a novinármi, ktorá kráľovskej rodine zaručuje súkromie. Vždy ju však niekto poruší, a tak sa - po sťažnostiach - pravidelne obnovuje.

Šéfredaktori museli byť poriadne napálení, že ich mladý princ, ktorého v podstate oficiálne sledovali na každom roku, tak dlho dokázal ťahať za nos. Preto sa teraz snažia vytiahnuť na jeho milú, čo sa len dá. A nie je toho málo. Škoda len, že všetko už nájdete aj na Wikipédii, keďže Marklová je z tých celebrít, ktoré nič netaja.

Čo o nej teda vieme a ako sa k nej stavia Anglicko?

Nekorektní

Nuž, súdiac podľa nahnevanej reakcie princa Harryho, minimálne britskí novinári sa k jeho priateľke spočiatku nezachovali veľmi pekne. Po sérii článkov v Daily Mail vydal palác v jeho mene dokonca oficiálne vyhlásenie, v ktorom žiada, by noviny prestali so „sexistickými a rasistickými narážkami“.

Úprimne, ak si tie články prečítate, nič nepekné v nich nie je. Väčšinou citujú herečku, ktorá sa sama zabávala na svojom pôvode. Jej mama, uznávaná klinická terapeutka, je černoška. „Mama je naozaj tmavá, takže keď som chodila do školy, všetci si mysleli, že je to moja vychovávateľka,“ spomína napríklad.

Hovorí tiež o tom, ako mala pre farbu pleti spočiatku problém presadiť sa v hereckej brandži. „Pre úlohy belošiek som nebola dosť biela, pre úlohy černošiek zasa dosť čierna,“ sarkasticky podotýka Meghan a je zjavné, že nejaká hlúpa poznámka ju nerozhádže.

Mimochodom, na tému „čistoty modrej krvi“ v súvislosti s Harrym a Meghan vyšlo v médiách niekoľko komentárov v takých serióznych médiách ako The Guardian či The Independent. Samozrejme, že z údajnej čistoty sa vysmievali.

No pravdou e tiež to, že dnes sú britské médiá z Meghan doslova paf. Raz darmo, asi je ozaj dobrá herečka, keď ich dokázala presvedčiť, že ona jedináje vhodná pre ich sympatického polepšeného búrliváka.

Svet mení odmalička: Meghan sa narodila v auguste 1981 v Kalifornii a celé detstvo strávila „na pľace“. Jej ocko, Thomas W. Markle, totiž režíroval aj u nás známy seriál Ženatý so záväzkami. Jej kariéra tak bola viac-menej jasná. Zahrala si asi v dvadsiatke filmových a televíznych projektov, môžete si ju pamätať trebárs z komédie Šéfovia na zabitie. Ozajstnú slávu jej však priniesla až rola právničky Rachel Zanovej v seriáli Kravaťáci.

Jej rodina je „obyčajná a uvedomelá“, ako vraví. A to z každej stránky. Sama Meghan, ktorá dnes žije v kanadskom Toronte, nakupuje iba vo fair trade obchodoch, miluje jogu, venuje sa charite, bojuje za rovnosť pohlaví a prevádzkuje internetový portál o zdravom živote. Keď mala jedenásť, donútila istého výrobcu mydiel zmeniť reklamu, keď napísala vtedajšej prvej dáme Hillary Clintonovej a ďalším dôležitým osobám. Rozčúlilo ju, že ženy prezentovala len ako domáce pipky, ktorých miesto je v kuchyni.

Okrem herectva sa úspešne venuje modelingu.

Rozvedená

Zdá sa vám Meghan Marklová ako ideálna partnerka pre najsledovanejšieho britského aristokrata? Mnohým úzkoprsým Britom nie. Vadí im napríklad, že je od princa staršia - aj keď len o tri roky. Ona má tridsaťpäť, on tridsaťdva. Čo im však prekáža ešte viac - americká herečka už raz bola vydatá.

Je manželom bol producent a agent Trevor Engelson a obrúčky si navliekli po romantickom „bosonohom“ obrade na Jamajke po šiestich (!) rokoch randenia. Možno aj to bol dôvod, že ich manželstvo dlho nevydržalo. Rozviedli sa po dvoch rokoch - no v tichosti a pokojne, ako kamaráti.

Odvtedy ju spájali s niekoľkými mužmi, vážnejšie však len so známym torontským šéfkuchárom Corym Vitiellom.

Pravdaže, aj na to majú seriózne médiá odpoveď. Po prvé, princ Harry je v následnosti na trón až piaty - po Charlesovi, Williamovi a jeho dvoch deťoch. Po druhé, už Harryho otec Charles započal v kráľovskej rodine tradíciu rozvodov. S jeho mamou Dianou ukončili manželstvo napriek tomu, že bolo uzavreté v kostole, a nie na záhradnej slávnosti na Jamajke.

„Neslušné“ zábery

Prudérni Angličania si však našli ešte čosi. Súvisí to s výkonom herečkinho povolania a keďže je mladá, krásna - a Američanka -, je zrejmé, že občas sa objaví aj v šteklivých situáciách. Na internete sa odrazu vyrojili zábery zo seriálu Kravaťáci, ktoré možno budúcu kráľovskú nevestu ukazujú nahú či polonahú v intímnych chvíľach. Samozrejme, iba hraných.

„Hodí sa čosi také pre priateľku princa?“ pýtajú sa niektoré médiá. Ak si spomínate, aj manželka Williama Kate Middletnová svojho času predvádzala spodnú bielizeň, a pozrite sa, aká je dnes seriózna.

A potom, sama Marklová požiadala nedávno v seriáli o pauzu. S oddôvodnením, že si musí „vyriešiť niečo dôležité“. Nie je to jasný dôkaz lásky?

VIDEO Plus 7 Dní