Do sveta dnes už kultovej relácie Repete nepatrili len pesničkové šlágre a umelci, ale aj husté čierne fúzy Roba Kazíka (†73). Pýchy, vďaka ktorej mu k nohám padalo množstvo žien, sa zbavil len pred troma rokmi. Zrazu sa len začal objavovať s výrazne svetlejšou okrasou tváre. „Už ma otravovalo, že si ma pre ne všetci doberali, tak som si ich prestal farbiť,“ vysvetlil pre PLUS 7 DNÍ v roku 2018.

Už sa netrápil

Čierne fúzy vždy patrili k Robovi Kazíkovi ako Eiffelovka k Parížu či Lolek k Bolkovi. To, že si ich farbil, dlhé roky oficiálne nepriznal. Pravdu vyjavil až na sklonku života. „Dlho som si myslel, že keby som si nechal pôvodnú farbu fúzov, vyzeral by som starší. Keďže som sa chcel páčiť ženám, farbil som si ich. Ostáva len dúfať, že teraz, keď som stavil na prirodzenosť, dámy nebudú veľmi sklamané,“ usmieval sa popod nové sivé fúzy. „Už ani vlasy nie sú také čierne ako kedysi, tak som sa rozhodol, že sa už trápiť nebudem. Každý si ma doberal - Aha, Kazík s tými čiernymi fúzmi! Už ma to veľmi otravovalo. Teraz, keď som to nechal na prírodu, sa cítim oveľa lepšie.“

 

Fúzy a dokonca bradu si nechal spevák narásť ešte počas vojenčiny, pretože sa mu vraj nechcelo holiť. Dokonca ich pôvodná farba bola ryšavá. „Fúzy som obdivoval už ako malý aj u môjho starého apka. Od deviatich rokov som vyrastal u starých rodičov v Topoľčiankach,“ prezradil. To, že by si ich oholil, však absolútne vylučoval. „To už by som nebol ja.“

Chudol

S hitmi, ktoré Roba Kazíka kedysi preslávili v Repete, často  koncertoval do konca svojich dní. A keďže netajil, že mu stále záleží na obdive fanúšičiek, podriaďoval tomu svoj imidž. „Z času na čas chodím do fitnesu, kde mi dávajú poriadne zabrať. Ale musím to vydržať, pretože z piva, ktoré obľubujem, mi začalo rásť brucho. S tým som musel skoncovať. Teraz viac uprednostňujem vínko a stravujem sa striedmo. Večer už napríklad vôbec nejedávam,“ prekvapil nás obľúbený seladón a džentlmen.

FOTO Roba Kazíka s čiernym aj nefarebnými fúzmi nájdete v GALÉRII

Za svojimi fanúšikmi cestoval spevák z Topoľčianok, kde žil so svojou manželkou Máriou a starším synom. „Ten je slobodný a stále využíva mamahotel. Mladší Rišo ma obdaroval krásnou vnučkou Viktóriou, ktorá má už osem rokov. Vždy som chcel mať vnučku, pretože v celej rodine Kazíkovcov sme nemali babu. Ani si neviete predstaviť, ako ju ľúbim. Nedávno, keď som s ňou telefonoval, som sa jej pýtal, ako sa má. A ona, že dobre. Potom som bol zvedavý, či ma ľúbi. Po mojej otázke nastalo v telefóne ticho. Po chvíli sa ozvalo – Dedo, a kúpiš kinderko? Celá Kazíčka,“ vybuchol do smiechu spevák hitov Vzdialená, Marína či Ja keď spievam, slzy tečú.