Svadba ako z rozprávky! Na juhoslovenskom zámku sa konala minulý víkend veľká oslava. Blonďavá šéfka odboru regionálnej politiky u dosluhujúceho prezidenta Andreja Kisku si brala za muža tohtoročného majstra českej hokejovej extraligy.

Úradníčka a hokejista

Vladimíra Ledecká je dcérou azda „najslávnejšieho“ slovenského starostu. Jej otec Vladimír riadi obec Spišský Hrhov v Levočskom okrese už 20 rokov. Ledecký je takisto jedno z mála mien, ktoré Kiska doteraz predstavil ako budúcich členov svojej budúcej strany. A tak nečudo, že na svadbu si našiel čas aj prezident. Úradníčka z paláca si brala „odchovanca košického hokeja“, ako o útočníkovi českého klubu Oceláři Třinec Tomášovi Marcinkovi píšu športové portály.

Novomanželia sa dali dohromady pred pár rokmi práve v metropole východného Slovenska. Zasnúbili sa vlani na dovolenke. „Svadba bola v príjemnej atmosfére,“ povedala dcéra prezidenta Natália Kisková, ktorá si rovnako ako otec udalosť nenechala ujsť, hoci je už v deviatom mesiaci tehotenstva. Cestu do okolia Lučenca merala so svojím rakúskym priateľom až z Viedne.

Kiskova šéfka regionálnej politiky Vladimíra Ledecká sa v piatok vydala za hokejistu Tomáša Marcinka.
Kiskova šéfka regionálnej politiky Vladimíra Ledecká sa v piatok vydala za hokejistu Tomáša Marcinka.
Zdroj: Kristiana Kona

Ako princezná

„Svadbu sme oslávili v kruhu najbližších a neradi by sme hovorili o podrobnostiach,“ reagovala nevesta, ktorá si dnes za krstné meno hrdo píše priezvisko Marcinková. Čo-to o veľkom dni blondíny z Kiskovho tímu prezradia fotografie zverejnené na sociálnych sieťach niektorých hostí. Šesť družičiek, veľká biela kytica, vyhodené biele motýle do tvárí šťastných novomanželov pri odchode z kostola v Haliči.

No a, samozrejme, luxus súk­romného zámočka, kde sa konajú veľkolepé svadby. Aj na svojom webe píše štvorhviezdičkový hotel Galicia Nueva, že ich priestory sú to pravé, „ak plánujete svoj svadobný deň a prajete si ho prežiť na zámku ako kráľ a kráľovná“.

Chce byť poslankyňa?

Po romantickom víkende ich čakal návrat do reality. „Na svadobnú cestu sa chystáme o mesiac. Teraz na to nebol najvhodnejší čas,“vysvetľuje Ledecká. „Manželovi sa začala letná hokejová príprava a ja uzatváram agendu regionálnej politiky úradujúceho prezidenta,“ dodala.

Ledecká po konci Kiskovho mandátu zostáva v službách jeho začínajúcej strany. Akú úlohu v nej bude mať a či má aj poslanecké ambície, nehovorí. „Témy, ktorým som sa venovala v prezidentskom tíme, by som rada rozvíjala aj vo svojom ďalšom smerovaní,“povedala tajuplne.

Kopa nových kníh

Andrej Kiska podľa našich informácií na svadobnej tancovačke nezostal do rána. Porúčal sa okolo polnoci. Jeho dcéra však prezradila, čo mladomanželom daroval. „Ako dar si Vladka s Tomášom vypýtali od každého hosťa jeho obľúbenú knihu s venovaním. Vtipné bolo, že sme im s otcom venovali rovnakú knihu bez toho, aby sme sa na tom dohodli,“povedala pre PLUS 7 DNÍ Natália.

Okrem prezidenta mali Marcinkovci ďalšieho váženého gratulanta. Štátna radkyňa sa totiž pochválila listom od pápeža Františka. Požehnanie na nezaplatenie! Ako sa to stalo? Nuž, hoci má táto vyštudovaná právnička na starosti hlavne výjazdy Kisku do regiónov, s prezidentom precestovala kus sveta. „Pani Ledecká zabezpečuje aj podnikateľské delegácie na cestách do zahraničia,“vysvetlil v minulosti jej cestovanie do diaľok hovorca Roman Krpelan. A tak sa stalo, že Marcinková sprevádzala hlavu štátu aj na audiencii u pápeža. No a ako došlo k tomu, že František na Vladimíru nezabudol, vedia len oni.

Kiskova šéfka regionálnej politiky Vladimíra Ledecká sa v piatok vydala za hokejistu Tomáša Marcinka.
Kiskova šéfka regionálnej politiky Vladimíra Ledecká sa v piatok vydala za hokejistu Tomáša Marcinka.
Zdroj: instagram V. Marcikovej

Honosný zámok

Pár si na svadbu vybral zrekonštruovaný zámok v Haliči pri Lučenci. Zabezpečil si celý areál s hradným parkom. Aká je cena tejto parády? Okolo päťtisíc eur, ale podmienka je rezervovať si aj nocľah minimálne polovice izieb zámockého hotela. Pri plnom obsadení je to za ďalších osemtisíc eur. K tomu treba prirátať večeru v cene 50 až 90 eur na osobu a podľa našich informácií mali Marcinkovci okolo sto pozvaných.

Víno a alkohol sa v prípade svadby kupujú tiež v zámku. Vlastné nápoje, pálenka či pivo sa nenosia, ako je to zvykom pri skromnejších slovenských svadbách a oslavách. Účet za prominentnú svadbu sa tak mohol vyšplhať na vyše 20-tisíc eur. Verme teda, že tatko nevesty, starosta obce s 1 600 obyvateľmi, má zo svojho 3 560-eurového platu čo--to nasporené a platiť účet  za dcérinu radosť zo vstupu do manželstva bola pre neho maličkosť.