V roku 2017 si mohol vyzliecť väzenský mundúr po tom, čo mu udelil milosť prezident Miloš Zeman. Ako píše portál Extra.cz, Kajínek si počas svojho nového života na slobode dopraje. Po prepustení si zaobstaral vtedy najnovší Mercedez triedy E, pred dvoma rokmi sa zas pochválil, že si kúpil Mercedes S za hriešnych 162-tisíc eur.

Kájínek sa však na úrad práce po prepustení nehrnul a do roboty nechodí. Spomínaný portál preto zisťoval, z čoho vlastne bývalý väzeň žije, a to v rozhovore, ktorý vznikol pri príležitosti 5. výročia jeho prepustenia na slobodu. "Neživím sa ničím. Som samostatne zárobkovo činná osoba, platím dane ako každý iný. Nie som v pracovnom pomere, nemám žiadnu firmu. Nikomu nefaktúrujem. Oficiálne som umelec, mal som umeleckú zmluvu. Aktuálne nerobím nič,“ povedal.

Portálu extra.cz vysvetlil, že žije, ako to on nazýva, „z renty.“ "Tú mám štyridsať rokov. Tú som si zarobil kedysi dávno, z toho teraz žijem. Zoberte si, že som bol 23 rokov vo väzení. Tam som zarobil nejaké peniaze. Dostal som pár korún za film a knižky. To sú ale minimálne peniaze na to, čo som za tie roky zarobil,“ porozprával Kajínek. Muž, ktorý je u našich susedov často titulovaný ako ľudový hrdina, sa napokon priznal, že si doteraz užíva peniaze z nelegálnej činnosti.

"Žijem z toho, čo som zarobil za doby hlbokej totality. Myslím tým, ako som sa nezákonne živil. Pracoval som tak dobre, taký som bol šikovný, že z toho de facto žijem dodnes,“ pochválil sa bez hanby bývalý väzeň. Opletačky so zákonom začal mať už v roku 1974, pretože sa venoval vykrádaniu bytov. Prvýkrát odsúdený bol v roku 1982 a to za krádeže v rekreačných chatách. Ďalšie odsúdenie prišlo o tri roky neskôr, keď vyfasoval trest za bytové krádeže, nedovolené ozbrojovanie a útok na verejného činiteľa, keďže pri zatýkaní zaútočil na policajtov.

FOTO Jiřího Kájínka v GALÉRII.

Kajínek predsa len neodkryl všetky karty a v rozhovore nepovedal, kde mal nakradnutý majetok schovaný. "To sú veci, ktoré sa nemusia hovoriť. Sú rôzne možnosti, ako sa dá narábať s peniazmi, zlatom, briliantmi. A dnes z toho žijem,“ šokoval úprimnosťou. "Keby som 23 a pol roka nestrávil vo väzení, dnes by zo mňa bol legálny miliardár. Takto som nelegálny de facto dôchodca," dodal najznámejší väzeň, z ktorého sa v Česku stala celebrita. Naposledy sa ukázal medzi prominentami na premiére filmu v Prahe, viac čítajte tu: