V decembri sa Mário Lužinský kochal modelkami na módnych dňoch - v Primaciálnom paláci sedel hneď vedľa manželky milionára Slavomíra Hatinu, s ktorou, ako vidieť na našej fotografii, si mali čo povedať. Vo februári už plesal na Prešporskom bále. Ako blesk z jasného neba preto mnohých zasiahla správa z minulého týždňa, podľa ktorej celebritného lekára zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Odrodil Ruskove deti

Statusom prominentného pôrodníka sa Lužinský pýši nejeden rok. Na odborné témy sa na televíznych obrazovkách aj v printových médiách vyjadruje pomerne často. Na prelome rokov 2007 a 2008 však riešil jednu prekérnu situáciu. Ako riaditeľ Sanatória Koch vysvetľoval, ako sa na verejnosť dostali informácie o operácii, ktorú v ich zariadení podstúpila Marianna Ďurianová. „Keď u nás ležala Andrea Pálffy-Belányiová, viseli všade naokolo fotografi,“ posťažoval sa vtedy lekár na neľahký údel sanatória vyhľadávaného prominentmi. Keď sme s jojkárskou moderátorkou hovorili začiatkom tohto týždňa, na Mária Lužinského si nespomínala. Niet však pochýb, že zadržaný pôrodník mal blízko k Paľovi Ruskovi. Bok po boku kedysi pôsobili v politike - Rusko ako šéf strany ANO, Lužinský ako člen jej republikovej rady. Gynekológ bol aj pri tom, keď na svet prišli obe deti niekdajšieho ministra hospodárstva. „Ako odborník mi veľmi pomohol,“ povedala nám pokojným hlasom Ruskova bývalá manželka Viera. „Nikdy nezabudnem, ako mi pred pôrodom povedal - Choď na tú fitloptu a skáč. Hovorím - Choď si a skáč si sám, keď si myslíš, že je to také jednoduché. Keď to beriem profesionálne, všetko bolo v poriadku,“ dodala Viera Rusková a nepríjemné udalosti z minulého týždňa komentovala slovami: „Mária som naposledy videla pri pôrode svojho syna a ten má už pätnásť rokov. Raz sme, myslím, boli jeden Silvester spolu, ale to bolo ešte predtým, ako sa syn narodil. Odvtedy som nebola s ním v kontakte. Určite ma zaskočilo, čo sa stalo, ale nič bližšie o tom neviem.“

Na módnych dňoch: Mário Lužinský sedel vedľa ženy milionára Slavomíra Hatinu a občas s ňou prehodil pár slov, vpravo.
Na módnych dňoch: Mário Lužinský sedel vedľa ženy milionára Slavomíra Hatinu a občas s ňou prehodil pár slov, vpravo.
Zdroj: EMIL VAŠKO

V práci si vzal voľno

Mária Lužinského zadržali podľa portálu Dennikn.sk pri veľkej razii proti daňovým podvodníkom. „Dnes v skorých ranných hodinách v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji zasahovala finančná polícia s kriminálnym úradom Finančnej správy. Išlo o dve akcie, jednu s krycím názvom MÉDIA 3, ktorá je pokračovaním zverejnených akcií s rovnakým názvom, a ďalšej pod krycím názvom ZMLUVY,“ informovala polícia na svojej facebookovej stránke. Do razie sa zapojilo vyše dvesto policajtov, vďaka čomu bola „rozložená organizovaná skupina páchateľov, do ktorej bolo zapojených 62 podvodných spoločností“. Ako informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová, „organizovaná skupina spôsobila škodu vo výške 1,5 milióna eur“. V rámci akcie s názvom MÉDIA 3 vykonali muži zákona tri prehliadky iných priestorov a jedenásť domových prehliadok, pričom zadržali sedem osôb, ktoré obvinili pre pokračovací zločin skrátenia dane a poistného, ale aj troch podozrivých. Podľa medializovaných informácií mal vyšetrovateľ rozhodnúť o tom, či podá návrh na vzatie Lužinského do vyšetrovacej väzby. No či sa tak aj stalo, nie je jasné. Mobilný telefón mal lekár začiatkom týždňa vypnutý a v medicínskom zariadení, kde v súčasnosti ordinuje, netušili, čo sa s ním stalo. „Jediné, čo vieme, je od jeho manželky, že nemôže prísť do roboty, že potom to vysvetlí,“povedali nám, keď sme sa s Máriom Lužinským snažili spojiť.

Viac z celebritného života Mária Lužinského vo fotogalérii.

Mohlo by vás zaujímať: