Prezentuje sa ako extrémne odviazaná a nekonvenčná. Nemá problém s nahotou, obliecť si na seba čokoľvek  a spraviť okolo seba rozruch. Napochodovať do električky a pózovať v podväzkoch. Ľudia si  o Alex Wortex (28) myslia všeličo. Jedni ju berú ako príjemné osvieženie, iní sú pobúrení a klopú si na čelo. Málokto ju však považuje za normálnu. Realizuje sa väčšinou vo virtuálnom priestore internetu, na sociálnej sieti Instagram, ale širokú masu oslovila, až keď sa začala v extrémnych kostýmoch ukazovať medzi smotánkou na módnych prehliadkach. Alex sme navštívili v bratislavskej vile v pokojnej rodinnej štvrti, kde sa mení na úplne iného človeka, než ju poznáme  z večierkov.

Reklama jej nevonia

V rozľahlom dome žije mladá žena s rodičmi a bratom. V záhrade pobehujú zatúlané mačky, ktoré sa v čase našej návštevy tmolili okolo Alexinho brata. Ten okopával vlastné sadenice a pohrúžený do práce sa nenechal nikým rušiť. Mama mladej blogerky bola na odchode a iba v rýchlosti zakričala: „Užite si to.“ V tejto atmosfére sme sa zamysleli, prečo Wortex z rodinného hniezda ešte nevyletela. Všetci si myslia, že o peniaze núdzu nemá, veď zarába cez svoj instagramový kanál. „Vôbec nie,“ reaguje. „To je len hoby. Stále mi píšu, že to mám určite dobre zaplatené, ale nemám tam žiadnu reklamu. Na Instagrame zarábate, keď promujete značky. Mne však ponúkali len hovädiny. Alkohol, žiletky, kozmetiku, čo je mimo môjho presvedčenia. Aj kondómy. Ale ja som už dva roky v celibáte, takže to neprichádza do úvahy. Nemohla by som odporúčať to, o čom si myslím, že sú svinstvá. V oblečení som maximalistka, ale inak je môj život minimalistický.“

Viac FOTO z vily, v ktorej Alex Wortex žije, nájdete v GALÉRII.

Minimalistická je v mnohých veciach. Neholí si nohy, podpazušie ani intímne partie. Považuje to za prirodzené, oveľa viac než holenie. Dokonca sa priznala, že nepoužíva skoro žiadnu kozmetiku. „Vystačím si s jedným suchým šampónom a mydielkom,“ hovorí. Líčidlá používa výnimočne. Iba keď nimi musí dotvoriť kostým. Minimálne siaha aj po voňavkách, hoci ešte pred rokmi ich predávala cez e-shop, ktorý nedávno úspešne predala. „Občas sa navoniam, ale len preto, že mi je ľúto vyhodiť, čo mi ostalo,“ pousmeje sa už vo svojej izbe vyzdobenej  do ružova.

Bez raňajok

MILUJE RUŽOVÚ Alex kedysi chodila oblečená len v tejto farbe. Izbu si neplánuje prerobiť.
MILUJE RUŽOVÚ Alex kedysi chodila oblečená len v tejto farbe. Izbu si neplánuje prerobiť.
Zdroj: Emil Vasko

Každý z rodiny si vo vile vyčlenil svoju časť. K Alexinmu kráľovstvu patrí šatník, kúpeľňa a malá izba na finálnu úpravu zovňajšku. Vedľa kozmetického stolíka so sedačkou jej visia kabáty. Spoločné priestory pre celú rodinu, ktoré sú na prízemí domu, sa nelíšia od iných domácností. Len v kuchyni si všímame rozložené kilá ovocia. Všetci príbuzní sú prísni vitariáni, čiže stravu prijímajú len v surovom stave. Sporák je síce namontovaný, ale vraj už dlho na ňom nikto nič nevaril.

„S vitariánstvom začala mama. Dlhodobo mala zdravotné problémy a nepomáhala ani medicína, ani alternatívne liečivá,“rozpráva mladá blogerka, ktorú už viackrát obvinili z poruchy stravovania.  Svoju štíhlosť však vie podložiť prísnym štýlom stravovania. Na jedálnom lístku má naozaj len surové ovocie a zeleninu. „Boli sme klasickí mäsožravci. Šunka na raňajky a podobne. Ale keď mama začala jesť inak a cvičiť, vrátila sa jej sila a elán. Otec ju v tom podporoval a postupne sme na vitariánstvo nabehli všetci.“ V rodine sprvu konzumovali aj tepelne upravené strukoviny, ale potom prešli už len na výlučne surové potraviny.

Pokračovanie na ďalšej strane.