Na náhle úmrtie hereckej hviezdy Daniela Heribana (†43), známej zo seriálov Horná Dolná či Druhá šanca, ale aj z divadelných dosiek či z hudobnej scény, od rána reagujú jeho priatelia i známi na sociálnych sieťach. Nechýbajú medzi nimi aj politici.

Reagovali už viacerí, aj ministerstvo kultúry a exministerka Natália Milanová, ktorá sa hercovi poďakovala za "chvíle, kedy sa spoločne mohli smiať". Spomína naňho aj prezidentka SR Zuzana Čaputová. Na jeho pamiatku napísala toto: "Mnohí si ho zapamätáme z divadla, iní z televízie, ďalší vďaka hudbe, ktorú tvoril. S Danom Heribanom odišiel obrovský všestranný talent a humor, ktorý do našich životov prinášal kus človečiny. Herec, ktorý sa na nič nehral. Odišiel príliš skoro a o to viac to bolí. Česť jeho pamiatke.“

FOTO šťastného Heribana s rodinou v GALÉRII

Na Heribana v dobrom spomína aj líder SAS Richard Sulík."Takéto smutné rána nemám vôbec rád. Dano Heriban nám bude veľmi chýbať. Odpočívajte v pokoji. Úprimnú sústrasť rodine, blízkym, priateľom a celej umeleckej rodine," napísal Sulík na sociálnej sieti. 

Spomína tiež aj známy vedec Pavol Čekan. "Bol si nesmierne talentovaný herec, muzikant a skvelý človek, ktorý miloval svoju rodinu, kamarátov, svoju prácu a život. Dano, budeš nám všetkým nesmierne chýbať," reaguje vedec. 

Dlhší status mu venoval aj Eduard Chmelár. "Od rána som v šoku. Nečakané úmrtie mladého herca a všestranne talentovaného umelca Dana Heribana je rana osudu pod pás. Ale v ešte väčšom šoku som z reakcie médií. Keď bulvár napíše, že bol známy zo seriálu Horná Dolná, ešte to prekusnem, hoci si kladiem otázku, prečo naše médiá pri úmrtí významného umelca vyzdvihujú jeho najprimitívnejšie úlohy. No keď verejnoprávna RTVS vypichne, že hral "v úspešnom komediálnom seriáli Pumpa", rezignujem na pátranie po inteligencii v našom mediálnom vesmíre. Pretože toto je predovšetkým alarmujúci znak našej nekultúrnosti, ak si chceme pamätať z jeho tvorby práve toto,“ napísal Chmelár.

V rozsiahlom statuse pokračoval aj ďalej. "Kto videl, ako stvárnil Janka Kráľa v Národnom cintoríne alebo jeho vypätý výkon v Neveste hôľ, ten mi dá za pravdu, že to bol jeden z najlepších hercov mladšej generácie a že trojnásobným držiteľom ocenenia Dosky za najvýraznejší divadelný výkon sa stal právom. Čo tu však po ňom zostane, ak je naše kultúrne vedomie už natoľko zdevastované, že si pri jeho mene vybavíme iba podradné komerčné postavy? Kto iný ako verejnoprávna televízia by mal chrániť dobrý vkus? Hádam nám to dôjde až po jeho smrti, keď sa na jeseň objaví v novom filme, v ktorom stvárnil Alexandra Dubčeka... Veľká strata pre slovenskú kultúru, ťažká rana pre slovenské divadlo. Úprimnú sústrasť jeho rodine a česť jeho pamiatke.“

FOTO politikov, ktorí reagovali na smrť Heribana TU