Rodina a priaznivci charizmatickej herečky Libuše Šafránkovej sa pomaly spamätávajú z jej nečakanej smrti, hoci... Ako krátko po tom, čo všetkých zdrvila správa o jej skone, prezradila jej sestra Miroslava, slávna Popoluška si v ostatnom období toho vytrpela viac než dosť. Vleklé zdravotné problémy, s ktorými zrejme súvisel aj posledný plánovaný zákrok v nemocnici, jej dali zabrať.

Syn Libuše Šafránkovej Josef Abrhám mladší pripravil dôstojnú rozlúčku pre svoju mamu v kostole sv. Anežky na pražskom Spořilove, kam herečka počas svojho života zvykla chodievať, a na ktorú pozvali rodinu, blízkych a priateľov hereckého páru. V dojímavých príhovoroch na dávnu kamarátku zaspomínali hereckí kolegovia Jan Hrušínský a Dagmar Havlová. Verejnosť mala možnosť sledovať pohrebnú omšu na veľkoplošných obrazovkách pri kostole.

Náhrobok Libuše Šafránkovej odhalil nečakané tajomstvo!

Keď pred pár rokmi nakrúcal Josef Abrhám mladší dokument o svojich rodičoch, mamu Libušku zachytil s kamerou v rodných Šlapaniciach pri Brne. Slávna herečka vtedy povedala, že toto je jej rodná hruda a aj ju pobozkala. A teraz sa rodina rozhodla, že herečku uložia do rodinného hrobu k jej rodičom v Šlapaniciach. Už dali upraviť aj náhrobok. Nápis na náhrobnom kameni však odhalil nečakané tajomstvo. Toto o slávnej herečke tušil len málokto.