Pred takmer dvoma týždňami Slovensko obletela smutná správa. Herec Andy Hryc († 71) podľahol zákernej chorobe, s ktorou bojoval od apríla minulého roka. Lekári mu vtedy diagnostikovali leukémiu a vyzeralo to tak, že sa mu podarí nad ňou zvíťaziť. Prepustili ho do domácej liečby a hoci schudol 50 kíl a jeho imunita dostala poriadne zabrať.

Po celý čas jeho liečby mu najväčšou oporou bola dcéra Wanda. Tá však poslednú januárovú nedeľu oznámila tragickú správu. „Dnes 3.13 hod ma opustil najdôležitejší muž môjho života. Posledné hodiny toho jeho som ho držala pevne za ruku, posledné slová, ktoré som mu povedala, boli “ľúbim ťa“ a posledné slová, ktoré povedal on, boli “aj ja ťa ľúbim“… Zbohom tato, ďakujem za všetko, už nič nebude ako doteraz.“

Rodina už zabezpečila aj poslednú rozlúčku so zosnulým umelcom, ktorá sa bude konať v bratislavskom krematóriu. Hoci sú na Slovensku momentálne prísne covid opatrenia, príbuzní nie sú proti, aby sa s ním prišli rozlúčiť aj fanúšikovia, ak to bude možné.

„Rozlúčka s mojim tatinkom bude v utorok 16.2.2021 o 13:15 hod. Neviem, aké budu platiť protipandemické opatrenia v ten deň, ale ak to bude možné, radi vás tam uvidíme. Ak sa vám to nepodarí, budem vďačná, ak si na neho vtedy aspoň spomeniete a zapálite mu na jeho poslednej ceste sviečku. Ďakujem,“ napísala Wanda svoje želanie na sociálnu sieť.

Okrem vybavovačiek ohľadne poslednej rozlúčky so zosnulým hercom, ktorá sa bude konať až 16 dní po jeho smrti, rodinu v tieto dni údajne trápili aj iné starosti. A to je korona vírus.  Nakazila sa nielen samotná producentka, ale aj  jej muž a mama Veronika (65).  „V čase tatovho úmrtia sme sa ešte necítili úplne fit, hlavne moja mama a ani môj manžel, ktorý ochorel o niekoľko dní skôr ako ja. Chceli sme mať istotu, že budeme zdravotne spôsobilí rozlúčku zvládnuť, preto sme sa rozhodli pre tento termín,“ priznala nám Hrycová, ktorá je už s rodinou zdravotne v poriadku.

Uzdraviť dušu jej bude zrejme trvať trocha dlhšie. V týchto dňoch sa snažila si vyvetrať aj hlavu. „Po dlhej dobe ma pracovné povinnosti priviedli do kancelárie. Som tu sama, všetci sú na homeoffice a ani ja sa tu nezdržím dlho. Neviem sa ešte vôbec sústrediť na prácu, ale možno mi na chvíľu zmena prostredia a aj myšlienok prospeje. Inak, ako sa tak na seba pozerám, tvár spuchnutá z plaču prináša jednu výhodu - vyžehluje vrásky... Tak dík tati,“ dodala.

Fotografie rodiny nájdete v našej GALÉRII