Tip na článok
Lucia Bugalová

Nechutné zákulisie šoubiznisu: Špina, vyhrážky i fyzický útok na tehotnú speváčku… Alebo iba urazená ješitnosť?!

Koniec kamarátstva.

Galéria k článku (11 fotografií )
Na snimke su dvojicky Molnarove. Zlava je Lucia Bugalova (manzelka Michala Bugalu) a Petra Molnarova (partnerka Sveta Malachovskeho), ktore cakaju dieta v rovnakom case.
Na snimke su dvojicky Molnarove. Zlava je Petra Molnarova (partnerka Sveta Malachovskeho) a Lucia Bugalova (manzelka Michala Bugalu), ktore cakaju dieta v rovnakom case.
Lucia Bugalová

Dlho boli kolegyňami a dnes si nevedia prísť na meno. Reč je o herečke a speváčke Lucii Molnárovej (31), dnes už Bugalovej, a majiteľke istej produkčnej agentúry Kataríne Gavalcovej, ktorá ju niekoľko rokov manažovala. V týchto dňoch na svetlo sveta vyplávali zarážajúce informácie zo zákulisia ich spolupráce. Na sociálnej sieti ich zverejnila práve Lucia, ktorá sa v šoubiznise pohybuje už niekoľko rokov.

Poriadne sa rozohnila

„Pred pár rokmi sme spolu s Andreou Somorovskou naspievali a nadabovali rozprávku Frozen - Ľadové kráľovstvo, vybraté producentmi Disney. Vymysleli sme spoločne scenár a naskúšali sme predstavenie pre deti. Hrávali sme cez istú agentúru, ktorú vlastnila Katarína Gavalcová. Tá nás niekoľko rokov manažovala. Postupom rokov, keď sa predstaveniu začalo príliš dariť, mala pani Katarína pocit, že jej patríme ako herečky a aj celé toto predstavenie. Začala sa správať arogantne a majetnícky voči nám a predstaveniu, čiže sme si už ani kvôli indispozícií nemohli jemne pozmeniť náš autorský scenár,“ píše herečka a dnes už aj mladá mamička na internete. „Áno, naša chyba bola, že sme si scenár neprihlásili do príslušnej agentúry pre autorov. Vzniklo napätie, ktoré vyvrcholilo slovným až fyzickým útokom na moju osobu, a to som bola v ôsmom mesiaci tehotenstva! Napriek všetkému som všetky dohodnuté predstavenia odohrala najlepšie, ako som vedela a zachovala som sa profesionálne!“

Herečku nahnevalo aj video spred roka, ktoré koluje na Youtube. Ide o predstavenie Frozen, v ktorom Annu hrá už iná herečka, a to Katarína Ivanková, ktorá poskytla miestnej televízii rozhovor a v titulkoch ju označili ako Luciu Bugalovú. „Čo je veľa, to je veľa! Porodila som a namiesto mňa pani Gavalcová obsadila do mojej postavy Anny Katarínu Ivankovú. Jedna vec, že už nie je originál hlas z Disney rozprávky, ale aby sa pani Gavalcová pasovala do pozície režiséra a scenáristu, to je veľa. No úplný vrchol je, že Katarína Ivanková hovorí o sebe pod mojím menom a hrá postavu Anny!? Viď video! Ľudská drzosť nemá obdoby! Je mi zle!“rozčuľuje sa na Facebooku Bugalová, kde ju ihneď mnohí nabádajú, aby podala trestné oznámenie na majiteľku agentúry. Hoci na prvý pohľad išlo iba o chybu miestnej redaktorky, ktorá si dámy jednoducho pomýlila.

Zvažuje žalobu

Zaujímalo nás, čo na to hovorí majiteľka agentúry, ktorú herečka obvinila z útoku a plagiátorstva. „Som prekvapená daným statusom od pani Bugalovej. Už to bude čoskoro dva roky, čo nespolupracujeme. Naša agentúra produkčne zastrešuje rôzne divadelné predstavenia a jedným z nich je aj spomínaná rozprávka, ktorá bola inšpirovaná rovnomennou animovanou predlohou. Za jej úspechom stojí celý tím ľudí, nielen spomínané dve herečky. Toto predstavenie aj ďalšie podobné vznikali ako klasické Mikulášske programy pre potreby agentúry. Naše predstavenia sú vždy tímová práca a je úplne bežné, že produkcia rieši aj alternácie hercov,“povedala pre PLUS7DNÍ majiteľka agentúry a pokračovala ďalej : „Aj v prípade pani Bugalovej, ktorá odišla pred pár rokmi do zahraničia so svojím manželom. Na niekoľko mesiacov sme ju museli alternovať, čo nás síce nepotešilo, ale zvládli sme to. Prvá ju nahradila Katka Ivanková a následne nastúpila aj Lenka Debnárová, obe skvelé herečky, ktoré prispeli svojou časťou k samotnej tvorbe a následne i k úspechu u publika. S pani Bugalovou sme ukončili spoluprácu 26.2.2017 kvôli jej tehotenstvu.“

Rovnako tak nám majiteľka prízvukovala, že atak z jej strany je úplný nezmysel. „Nedošlo k žiadnemu údajnému fyzickému útoku, na ktorý sa pýtate. Koniec koncov, uviedla to aj vo svojom statuse. Je mi ľúto, že pani Bugalová rieši cez sociálne siete vec, ktorá je tak dlho už za nami. Aj vzhľadom na to, že postavu Anny hrá v rámci svojích aktivít sama mimo nás a my jej v tom nebránime. V predmetnom statuse sa spomína aj Katarína Ivanková, ktorá bola v reportáži z jedného predstavenia uvedená v titulku pod nesprávnym menom. V reportáži, mimochodom starej vyše jedenásť mesiacov, je redaktorkou uvedené zlé meno herečky - predpokladám omylom. Ale to je pochybenie na strane redakcie lokálnej televízie, ktorá riešila klasickú reportáž z predstavenia a nie úmyselné poškodenie mena pani Bugalovej, ako to, žiaľ, vyznieva. Pani Bugalovej napriek tomu prajem veľa úspechov,“uviedla na záver Gavalcová, ktorá pre poškodenie svojho mena zvažuje právne kroky voči herečke. Nechajme sa prekvapiť, ako to nakoniec medzi dámami dopadne a či k nejakým žalobám vôbec príde.

Mohlo by vás zaujímať:

VIDEO Plus 7 Dní