Nech ich aj porazí. Slovenské VIP-ky si s pokojnými susedskými vzťahmi ťažkú hlavu nerobia. Prvé skutočne letné lúče a príjemne teploty privítali vo veľkom štýle. Na streche luxusného apartmánu na príznačnej Letnej ulici v Bratislave, v sobotu večer sa to tam hemžilo celebritami.

Pozrite si vo videu, ako hlučne sa známe celebrity zabávali:

Podľa víkendových fotografií z Instagramu sa zdalo, že na preplnenom exotickom žúre v bratislavskom Novom Meste boli šéfka módnej televízie Gabika Drobová či bývalá tenistka Dominika Cibulková s manželom Michalom Navarom. Drobová vo svojich príbehoch ukázala, že návštevníkom z vyvýšeného bodu na strešnej terase hral do nálady saxofonista. Zlatým klincom večera sa stal ohňostroj, ktorý sa nedal nevšimnúť ani prepočuť. Sociálnymi sieťami kolujú už videá, nakrútené zo susednej bytovky.

Naštvaní susedia

Nie všetci si okázalý večierok užili. Do redakcie sa nám ozvala poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja Barbora Oráčová, ktorá vinu zvaľuje na celebritného lekára Jozefa Dolinského (45). Spoločnosť známeho onkológa skutočne vlastní priestory v baráku, na ktorého streche sa žúr konal.

"Opäť svojou oslavou ruší celé sídlisko. Každé leto organizuje párty na terase na 12. poschodí do ranných hodín. Obraciame sa na políciu, miestny úrad, nedokážu si však s týmto pánom doktorom nič pomôcť. A obyvatelia sídliska už roky trpia touto aroganciou a bezohľadnosťou,” napísala PLUS 7 DNÍ zúfalá Oráčová. 

FOTO okázalého žúru slovenských celebrít na 12. poschodí nájdete v GALÉRII >>

Podľa nej slovenské VIP-ky  minimálne na pyrotechnický výstrelok zo strechy bytového domu nemali nárok. "Na ohňostroj treba desať dní vopred vypýtať povolenie z mestskej časti a je potrebné vopred informovať okolie o konaní ohňostroja. Čo na to pán starosta?" odkazovala mu Barbora Oráčová cez stránku bratislavskej mestskej časti Nové Mesto.

Pod príspevkom sa okamžite strhla diskusia. "Rovnako som ohňostroj počula, ešte som premýšlala, či o nejakom informovala MC na Kuchajde. To, že by bol sukromný, mi ani nenapadlo, rachot to bol riadny," tvrdila jedna obyvateľka štvrte. Ďalší miestny sa však celebrít zastával. "Neviem, aký je problém s pár minútami ohňostroju? Či som len ja divný, že mi takéto veci raz za čas nevadia?" pýtal sa.

Pozrite si vo videu, aký ohňostroj si celebrity urobili v širšom centre Bratislavy:

Cibulková: Zdržala som sa tam len pár hodín

Bratislavské Všeobecno-záväzné nariadenie z roku 2016 však určuje, že „používanie pyrotechnických výrobkov kategórie F2 a F3 na území hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy je z dôvodu ochrany verejného poriadku zakázané“. Či mali zúčastnení výnimku, nevedno. Oslovili sme údajného organizátora párty Dolinského, no telefón nezdvíhal ani nereagoval na našu správu.

Prostredníctvom sociálnej siete sa však k žúru vyjadrila Dominika Cibulková. "Bola som tam pozvaná iba ako hosť a zdržala som sa tam len pár hodín, nebola som organizátorka žiadneho ohňostroja a ani som o ňom dopredu nevedela. Chcela by som, aby ste ma prestali hlúpo spájať so všetkým nepríjemným, čo sa udeje v Bratislave," požiadala bývalá tenistka verejne.

Pokutovali ich mestskí policajti

Podľa posledných správ sa k slovu dostali aj mestskí policajti. Susedia si ich v sobotu večer privolali na Letnú ulicu na pomoc, ohlásili im ilegálny ohňostroj. "V čase preverenia oznámenia už k páchaniu protiprávneho konania nedochádzalo. Policajti následne prijali aj druhé oznámenie o rušení nočného kľudu na rovnakej adrese. Hodnovernosť oznámenia na mieste potvrdili a priestupcovi uložili blokovú pokutu," povedal pre Bratislavské noviny hovorca mestskej polície Peter Borko. Výška pokuty, ktorú žúrujúci dostali za rušenie nočného kľudu, bola podľa neho 20 eur. 

FOTO okázalého žúru slovenských celebrít na 12. poschodí nájdete v GALÉRII >>

Emócie boli podľa všetkého vybičované do extrému, medzi obyvateľom bytu a nespokojnými susedmi vraj došlo k slovnej potyčke. "V súvislosti s vami uvedeným prípadom evidujeme na príslušnom útvare Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III trestné oznámenie vo veci podozrenia z prečinu nebezpečného vyhrážania. Bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť," doplnil pre bratislavskenoviny.sk bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.