Svetom sa šíri pliaga menom koronavírus a nevyhla sa ani Slovensku, ktoré od štvrtka vyhlásilo mimoriadnu situáciu. Opatrenia majú zamedziť šíreniu nákazy.

Zatvorené budú školy, škôlky, univerzity aj voľnočasové združenia. Opatrenie platí 14 dní od pondelka. Už od piatka budú zavreté bary, wellness centrá, aquaparky, lyžiarske strediská, detské kútiky, nočné bary, kasína a zábavné centrá, cez víkend aj nákupné centrá s výnimkou potravín, drogérií a lekární.

 

V platnosti zostáva zákaz návštev v sociálnych domovoch a zákaz kultúrnych, športových a verejných podujatí. Obmedzenia majú pre niektorých vážne následky, prichádzajú o zárobky. Výnimkou nie sú ani umelci. Poniektorí sa verejne sťažujú, že nemajú z čoho žiť. Iní obmedzenia chápu a apelujú na fanúšikov, aby to akceptovali tiež a boli ostražití a chránili si svoje zdravie.

Veronika Strapková, herečka

„Prišla som o dosť peňazí, ale v tom mojom povolaní som to tak nejak aj čakala a vždy som si niečo zarobené odložila. Na horšie časy. Ako sa hovorí. A horšie časy môžu vyzerať aj takto. A aj horšie. Aj keď verím, že to zvládneme a nepôjde to tým smerom ako v Taliansku. Verím, že sa uskromníme a budeme vedieť spomaliť, zastaviť, byť chvíľku doma. Len s blízkym človekom…“

Veronika Strapková
Zdroj: instagram