Hoci nemecká televízia avizovala nové časti šou s obligátnou chybou, že Geissovci prichádzajú na návštevu „Slovinska“, dobre vieme, kde v skutočnosti boli. Veď hádam v žiadnej inej krajine okrem rodného Nemecka sa zazobaná rodina so sídlom v Monaku neteší toľkej priazni ako u nás. Geissovcov vítali Slováci ako hviezdy svetového rangu. Kanál RTL Zwei nemeckej súkromnej televízie teraz odpremiéroval časti šou, ktoré vnikli počas ich návštevy.

Halušky v Dubaji

Všetko sa pritom začalo v Dubaji. Richard Sulík ešte ako minister hospodárstva varil halušky na Svetovej výstave EXPO 2020, keď do nášho stanu zavítali Geissovci. Viac ako vôňa opečenej slaninky Roberta zaujalo slovenské vodíkové auto, ktoré bolo ministrovou obľúbenou agendou. Slovo dalo slovo, Sulík pozval Geissovcov na návštevu k nám a oni, čuduj sa svete, prišli. Okrem jazdy na autobuse s vodíkovým pohonom tu zažili za menej ako týždeň toho toľko, ako mnohí Slováci nezažijú za celý rok. Nabitý program ich dokonca tak vyčerpal, že sa museli zregenerovať v kúpeľoch v Rajeckých Tepliciach. Ich návšteva vydala nie na jeden, dva či tri, ale rovno na päť dielov šou. Ale poďme pekne po poriadku.

Prvý diel má názov Only Fans in der Slowakei, čiže Na Slovensku samí fanúšikovia. Ako si dobre pamätáme, Roberta (59) a Carmen (57) s dcérami Davinou (19) a Shaniou (18) zavalili u nás davy obdivovateľov. „Myslím, že tu máme viac fanúšikov ako v Nemecku,“ diví sa Carmen. „Ty vole, čo sa to tu deje?!“ použije Davina slangovejší slovník. Ale nie je to zďaleka len obrovská priazeň Slovákov. Názov prvého dielu v sebe totiž nesie odkaz na web Only Fans s predplateným pikantným obsahom.

Geissovci začali návštevu na hrade Devín, diváci sa dozvedeli o malej nepríjemnosti. Netýkala sa slovenskej histórie, už vôbec nie kutúry. Robert si obtrel bundu o vtáčie výkaly. Bratislavský župan Juraj Droba mu zaraz podával vreckovku, ale otec rodiny hrdinsky zostal nad vecou. Vraj ho uchvátilo, koľko tu máme hradov.

Apropo, hrady, na Bratislavskom to už zaváňalo skutočným škandálom. Sesterské duo zaujala Zrkadlová sieň. Lamentovali, či je náter rámov okolo zrkadiel zo skutočného zlata. Davina sa to rozhodla otestovať nechtom. Kúsok odlúpla. „Toto je normálne krádež! Chceš ísť do väzenia?“ varovala ju sestra. Napriek tomu si dôkladne prezreli odlúpnutú časť a zhodli sa, že je to ozaj zlato. Video s touto scénkou zverejnila nemecká televízia na svojom Instagrame. Po vlne kritiky ho po pár hodinách zmazala. „Z produkčných dôvodov sme ho museli odstrániť,“ reagovala televízia pre portál Interez.

V prvej časti nechýbali ani zábery z povestnej návštevy pléna Národnej rady SR, jedného z vrcholov Sulíkovho programu. „Keby som vedel, že sem ideme, obliekol by som sa inak,“ vraví Robert. Na sebe mal tričko zo svojej kolekcie s lebkou a prekríženými hnátmi.

Dievča, neplač

Na druhý deň čaká rodinu plavba loďou po Dunaji. Fanúšikovia čakajú, kým uvidia nemecké celebrity. Mladé dievča sa pri fotení s Carmen rozplače. „Ó, neplač. Prečo? Nemala by si plakať. Všetko je v poriadku,“ objíma Carmen mladú obdivovateľku, ktorá na foto s ňou čakala vyše dvoch hodín. „Vždy sa ma to veľmi dotkne. Vždy si rada urobím čas na svojich fanúšikov, najmä na deti, ktoré sú blízke môjmu srdcu, preto ich objímam,“ vysvetľuje dojatá milionárka. Čo dodať - skutočne smutná scéna.

Zvyšok prvej časti sa už niesol v znamení prízemnejších potrieb. Či už z „behačiek“ po hradoch alebo z neprestajného fotenia s fanúšikmi rodine vytrávilo. Hoci mali objednané gastronomické zážitky, pred plavbou si predsa len zabehli do miestneho potravinového reťazca, aby zahnali vlčí hlad „lepeňákmi“ - kai­serkami so salámou. Davinu potešilo, že si u nás kúpila ženské hygienické potreby, ktoré bežne používa. Inak sa tvárila, že je na Slovensku za trest. Cesta na motorovom člne Carmen ukolísala a dala si „šlofíka“. Shania si ju s otvorenými ústami nezabudla zvečniť mobilom.

V Nemecku by sa to nestalo

Druhý diel šou zo Slovenska dostal názov Geplatzter Gummi (Prasknutá guma). Máme tu ďalšiu hlbokú a dramatickú zápletku. Počas jazdy jednej z dcér Geis­sovcov na pretekárskom okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni sa totiž na aute poškodila pneumatika. Zatiaľ čo Carmen božekala, Robert zahlásil: „Tá pneumatika stratila trochu gumy.“ Ale jazdu po boku profesionála si zjavne užil, až sa mu z toho adrenalínu roztriasli ruky.

Tretí diel šou má názov Drink doch eene met: Familyedition (Dajte si so mnou drink: Rodinná edícia). Príhodný názov, Geis­sovci začínajú ochutnávkou vín vo vínnej pivnici, o dobrú náladu je teda postarané. V tejto časti sa odohrá ďalší kontroverzný moment, ktorý prekvapil aj samotných hlavných aktérov. Rodina sa previezla na požičanom veteráne z Moravian nad Váhom bez strechy. Cestu im razila motorka s húkačkou. „Môžu to robiť? Môžu zastaviť dopravu?“ pýta sa Davina, ktorá auto šoférovala, Roberta. „V Nemecku by sa to nemohlo stať,“ odpovedá otec. „Nie som si istá, či je to legálne,“ zamýšľa sa dcéra ďalej. „Asi nie. Ale na Slovensku je možné všetko,“ trafí klinec po hlavičke Robert.

Ako to bolo s vrtuľníkom?

Ďalší deň sa k rodine pridá aj ich súkromný sprievodca Sulík, pre Geissovcov jednoducho Richard. Zatiaľ čo v slovenskom parlamente cez videoprenos vystupuje ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, Sulík si ťuká pohármi so šampanským s milionármi počas letu súkromným vrtuľníkom. Tatry preletia, navštívia Banskú Štiavnicu. O danom vrtuľníku sa toho na Slovensku pohovorilo dosť. Airbus Helicopters H145 Mercedes-Benz style požičal Geissovcom slovenský multimilionár Patrik Tkáč. Predchádzala tomu vraj roztržka medzi Sulíkom a ministrom obrany Jaroslavom Naďom. V čase letnej koaličnej krízy Naď obvinil Sulíka, že podmienil súhlas s darovaním systému S-300 Ukrajine požičaním vojenského vrtuľníka Black Hawk Geissovcom. „Je mi ľúto, že som ho vtedy priamo s tým neposlal kadeľahšie,“ uviedol Naď. Sulík sa proti „bludom“ ministra obrany ohradil, vraj šíri odporné lži.

Štvrtý diel príhod Geissovcov zo Slovenska má názov Komm in die Slowakei, haben sie gesagt… (Príďte na Slovensko, povedali…). Môžeme len dúfať, že sa výzva z názvu uchytí a po zhliadnutí šou začnú na Slovensko prúdiť húfy nemeckých turistov a významnou mierou podporia náš cestovný ruch. Aspoň tak nejako si to zrejme predstavoval Richard Sulík, keď ich priviedol do našej krajiny. Ako vyčíslil, hodnota reklamy, ktorú Geissovci spravia Slovensku, je najmenej stotisíc eur. „Skúsenosti ukazujú, že návštevy Geissovcov v iných krajinách veľmi pomohli a dnes ich ľudia podnikajúci v turizme prosia, aby k nim prišli a zviditeľnili ich,“ tvrdil.

FOTO Geissovcov zo Slovenska v GALÉRII

Slovenčinárske okienko

Geissenovci by sa korektne mali nazývať Geissovci. Robertovo priezvisko je totiž Geiss, nie Geissen. Geissenovci sa vžilo podľa názvu ich šou, ktorú televízia JOJ preložila z nemeckého Die Geissens - Eine schrecklich glamouröse Familie ako Geissenovci - Ťažký život milionárov.