FOTO zamilovaného páru nájdete v GALÉRII

Nie ste vyštudovaná herečka. Ako to, že dnes sa filmovaním živíte?

Chodila som na herecký krúžok, no rodičia a učitelia ma odhovárali od toho, aby som sa hrnula na konzervatórium. Tvrdili, že gymnázium je väčšia istota. Tak sa aj stalo, ale herectvo ma lákalo. Vytrvala som, dostala som sa do databáz agentúr a zahrala si drobné epizódy. Až kým neprišla jedna poriadna vec - kasting do českého filmu Šťastný smoliar. Podarilo sa to a ja som si zahrala s obrovskými českými hviezdami ako Jiřina Bohdalová, Ivan Trojan, Dagmar Havlová, Josef Somr či aj môj aktuálny partner Jiří Dvořák.

Mali ste len sedemnásť. Ako sa k vám správala česká herecká elita?

Bola som ešte také kuriatko. Pre mňa to bol nový veľký svet, nestíhala som vnímať všetko, čo sa okolo mňa dialo. Mala som pocit, že vedľa mňa stoja hviezdy z Hollywoodu a mne sa asi sníva, že sa mi vôbec prihovárajú. Hanbila som sa, s úctou som im odpovedala a v tichosti som sledovala, ako to vyzerá, keď sa stretne toľko hviezd na jednom pľaci. Všetci boli neuveriteľne pokorní, milí, vrúcne ma prijali a venovali sa mi.

Pri herectve ste nezostali. Prečo?

Po tejto ohromnej skúsenosti som si povedala, že skúsim Vysokú školu múzických umení, kam ma nevzali, a moje sebavedomie padlo na dno. Neodvážila som sa skúsiť prijímačky znova, a tak som sa rozhodla, že si nájdem niečo iné. Vyštudovala som manažment a verila, že sa uplatním aj v inom odbore. Aj keď to nebolo nič pre mňa, to obdobie bolo zásadné. Dalo mi veľa znalostí, skúseností a priateľstiev.
Našťastie, netrvalo dlho a nastúpila som ako redaktorka dopravného servisu do Fun rádia, kde som sa okamžite cítila ako doma.

Predpokladám, že v rádiu vás pre hlavnú postavu v seriáli nenašli.

V mojom živote hrá veľkú rolu šťastie. Keď sa neskôr prostredníctvom starších databáz hľadali do rozprávky Mariany Čengel Solčanskej Zakliata jaskyňa princezné, po dlhšej odmlke som dostala ponuku. Začala som znova točiť a brala som to naozaj vážne. Stále som sa na pľaci spochybňovala, cítila som deficit z toho, že nemám školu. A možno práve preto som mala obrovskú zodpovednosť za výkon, ktorý podám. Čas plynul a prišli ďalšie ponuky do seriálov.

V seriáli Mama na prenájom ste dostali rolu matky. Ako sa vám hrá, keď sama ňou ešte nie ste?

Prekvapivo veľmi dobre. Našťastie, moja postava mi hranie uľahčuje, lebo sme si dosť podobné. Keď sme začali točiť, vzbúrili sa vo mne hormóny a akoby som sa prepla na materstvo. Hrať matku nie je vôbec ťažké, myslím, že takmer každá žena má v sebe materské sklony. Robila som v detskom tábore animátorku a sestra má dve deti, takže už to s nimi viem.

Nie je tajomstvom, že ste zadaná. Kde a ako ste sa zoznámili so svojím partnerom Jiřím Dvořákom?

Na natáčaní filmu Šťastný smoliar. Odvtedy sme si občas zavolali, kto sa ako má. Ale veľmi málo, možno raz ročne, keď vysielali v televízii našu rozprávku. Keď sa prvý raz zverejnilo, že máme k sebe blízko, začalo sa šuškať, že mi vybavil kšeft v Let’s Dance. Ale tak to vôbec nebolo.
K tancu má blízko a dokonca vyhral tanečnú šou v Česku, takže keď minulý rok zaregistroval, že som na Slovensku moderovala Let’s Dance, zavolal mi, ako to prežívam. Zatárali sme sa a zistili sme, že obaja sa chystáme na filmový festival do Zlína, kde sme si dohodli stretnutie. Videli sme sa po deviatich rokoch a bolo to čarovné. Silno sme sa objali, bolo to krásne. 

Celý rozhovor s Martinou Zábranskou o vzťahu so starším hercom nájdete v novom vydaní PLUS 7 DNÍ