Zo vzorného páru dlhé roky nemala radosť speváčka Naďa Urbánková, ktorá Šafránkovej nedokázala odpustiť veľkú krivdu. Čas však všetko zahojí.

Láska medzi Libušou Šafránkovou a Josefom Abrhámom vznikala veľmi pozvoľným tempom. Hoci sa dhšie vídali v divadle, cestu k sebe si našli až po dlhom odhodlávaní. Lubuše sa do Josefa zamilovala a láske nebránil ani vekový rozdiel 13 rokov, ktorý ich delil.

Keď spolu v roku 1973 spoločne účinkovali v hre Poprask na lagúne, ešte si vykali. Abrhám v tej dobe totiž mal vzťah s Naďou Urbánkovou. Speváčka vtedy bola na vrchole kariéry, ale musela ustúpiť Šafránkovej, ktorá mala najväčšiu slávu ešte pred sebou. "Od tej doby jej údajne niekdajšia Zlatá Slávica nemohla prísť na meno," tradovalo sa o vzťahu medzi Urbánkovou a Šafránkovou, ktorá sa v roku 1976 stala Abrhámovou manželkou.

Čas je však milosrdný a zahojí aj tie najväčšie krivdy. Hoci Naďa Ubránková túžila mať s Abrhámom dieťa, napokon sa svojej jedinej dcéry dočkala s iným mužom. A hoci sa naozaj dlho nedokázala prenieť cez zradu od Abrháma, napokon si to v sebe všetko usporiadala a keď teraz jej sokyňa v láske Libuše Šafránková navždy odišla, prekvapila dojímavými slovami nielen na jej adresu, ale aj na adresu jej bývalého milenca Abrháma.

"Libušku som si veľmi vážila, rovnako aj Josefa. Po čase som pochopila, že to boli ľudia, ktorí k sebe neuveriteľne patrili. Oni si boli nesmierne podobní, talentovaní, boli jednoducho ideálni. Josefovi je teraz asi hrozne. Patrili k sebe," vyjadrila sa Urbánková pre české médiá.

Pozrite, akí krásni boli Abrhám a Šafránková na začiatku vzťahu!

 

"Videla som v stredu nejaké zábery, kde sedeli, pozerali na seba. Oni si boli takí podobní! Strašne podobní, že jednoducho nebolo možné, aby spolu neboli. Myslím si, že to bola božia vôľa, aby tí dvaja sa stretli a boli spolu," je presvedčená speváčka.