Česká herečka Veronika Žilková (60) sa aktuálne rozvádza s bývalým ministrom a diplomatom Martinom Stropnickým (65). Možno aj preto jej na červenom koberci nerobil garde žiaden muž, ale ich spoločná dcéra Kordula (16).

Ako si všimol denník Blesk, obe prišli na červený koberec v elegantných šatách a uchvátili prítomných. Žilková si podľa vlastných slov skúšala viacero kúskov, kým našla „tie pravé“ šaty, doladila ich čiernymi topánkami na vražedne vysokej platforme. "Je to ako chôdza na chodúľoch. Celé popoludnie som trénovala,“ povedala herečka.

Hoci jej dcéra ešte nie je ani plnoletá, vo Varoch sa predviedla v šatách, ktoré boli o poznanie odvážnejšie ako tie mamine. Okrem hlbokého výstrihu zaujal pohľad zozadu – mladučká Kordula mala pod priehľadnou látkou obnažené pozadie.

Žilková Blesku vysvetlila, prečo jej provokatívne šaty na dcére v tínedžerskom veku neprekážajú. "Kordulka je bývalá tanečnica, takže veľakrát mala dres, ktorý toho zakrýval ešte menej,“ povedala. Dcéra jej rastie do krásy, no modelkou po vzore nevlastnej staršej sestry Agáty byť netúži. "Ja si nájdem niečo svoje,“ netvárila sa nadšené mladá slečna.

Žilková v reakcii pripomenula Kordule, že má drahé hobby, venuje sa jazdectvu. "Ja som dúfala, že modelka by chvíľu mohla byť, aby si zarobila na svojho koňa,“ vyjadrila sa. Žilkovej dcéra mohla na festivale obdivovať herecké umenie svojej matky vo filme Zabudnuté svetlo.

FOTO z červeného koberca v GALÉRII.

"Veľmi sa mi to páčilo, a dokonca som plakala na konci. Doma sa inak na televízor nepozeráme, takže som nevidela skoro nič z toho, v čom mama hrala. Keď už si niečo pozriem, tak skôr niečo pre tínedžerov, ľudí v mojom veku,“ priznala prekvapivo Blesku.

Žilková po filmovom festivale dcéru verejne pochválila. "Karlove Vary sa skončili, krásny zážitok a radosť z Kordulky, ktorá svoj vstup do spoločenského sveta zvládla na jednotku,“ napísala na Instagrame.