Žiaci a študenti sa nahrnuli do škôl, obdobie dovoleniek sa skončilo a vy možno ľutujete, že letné obdobie je nenávratne za vami. V skutočnosti si však stále môžete užívať aktivity, ktoré typicky vykonávate v letnom období. Vďaka našim tipom zistíte, že letná atmosféra sa dá jednoducho navodiť skutočne kedykoľvek.

Vyrobte si ľadovú pochúťku

Leto bez zmrzliny snáď ani nie je leto. Skvelou správou je, že túto ľadovú pochúťku si môžete vychutnať kedykoľvek a dokonca si ju vyrobiť doma. Nemusíte míňať peniaze na zmrzlinovače, postačia vám jednoduché ingrediencie. Na sorbet napríklad potrebujete iba zmixované ovocie, prípadne cukor na dosladenie. Túto zmes stačí už len zamraziť. Na smotanové zmrzliny zase ingrediencie podľa vašich chutí, kyslú smotanu, opäť cukor na dosladenie a šup s tým do mrazničky. Ak chcete byť viac kreatívni, môžete si urobiť zmrzlinovú tortu.

Ilustračné foto.
Zdroj: Adobe Stock

Pripravte si lahodné drinky

Letné obdobie je charakteristické posedeniami s priateľmi a dlhými večermi plnými zábavy. Prečo si ich nedopriať aj teraz? Pozvite k sebe priateľov a usporiadajte si spoločné posedenie. Letnú atmosféru vám navodia lahodné drinky, z ktorých si každý vyberie svojho favorita.

Obľúbenci romantiky a sladkej chuti si užijú miešaný drink Cinzano Rosé. Na to, aby ste si mohli doma pripraviť tento drink, potrebujete Cinzano Bianco, Kinley Bitter Rose, ľad a lesné ovocie. Kombinácia týchto ingrediencií vyčarí sladkastý drink sfarbený doružova, ktorý si podmaní každú jemnú dušu. Túžbu po letnom dobrodružstve uspokojíte výrazným drinkom Cinzano Ginger, na prípravu ktorého vám postačí Cinzano Rosso, Kinley Ginger Ale, ľad, zázvor a plátok citrónu. Horko-sladký drink vás dostane svojou podmanivou a netradičnou chuťou. Pokiaľ ale túžite po niečom jemnom a skutočne osviežujúcom, vyskúšajte Cinzano Tonic. Na prípravu tohto drinku potrebujete božsky suché Cinzano Extra Dry, Kinley Tonic Water a uhorky. Tento drink poteší všetkých fanúšikov ľahkosti a sviežich chutí.

Ilustračné foto.
Zdroj: Cinzano

Vyrazte na vzduch

Vyraziť von na vzduch je vždy skvelý nápad – nielenže doplníte vitamín D, ale tiež si vyvetráte hlavu. Pokiaľ je pekne, vyrazte na turistiku alebo zájdite na huby. Skvelou alternatívou je zájsť na kolieskové korčule alebo bicykel a preskúmať miesta, ktoré ste počas leta nestihli. Nielenže nadobudnete pocit, že leto sa ešte neskončilo, ale tiež si zašportujete a svojmu telu doprajete trochu pohybu.

Ilustračné foto.
Zdroj: Adobe Stock

Vychutnajte si wellness doma

Tak, ako k letnému obdobiu patrí zmrzlina, večierky a pobyty na vzduchu, tak k nemu patrí aj osvieženie v bazéne. To si môžete dopriať aj bez toho, aby ste nejaký bazén skutočne napustili. Namiesto toho si pripravte vaňu, použite napríklad vôňu alebo soľ do kúpeľa, pripravte si sviečky a chutný drink a užite si regeneračný kúpeľ, vďaka ktorému sa nielen osviežite, ale tiež zrelaxujete.

Ilustračné foto.
Zdroj: Adobe Stock

Vychutnajte si sladké leto s Cinzanom

Obľúbená značka Cinzano predstavuje novinky, vďaka ktorým si letné drinky vychutnajú aj tí najnáročnejší. Začnite tak, že naplníte pohár ľadom. Pokiaľ hľadáte osvieženie, pridajte 1 diel Cinzano Vermouth Dry, 2 diely Kinley Tonic Water, kúsok uhorky a získate lahodný Cinzano Tonic. Príjemne sladký drink získate pridaním 1 dielu Cinzano Vermouth Bianco, 2 dielov Kinley Bitter Rose a lesného ovocia, vďaka čomu vykúzlite sladký Cinzano Rosé. Pre drink s výraznou chuťou a nádychom horkosti pridajte 1 diel Cinzano Vermouth Rosso, 2 diely Kinley Ginger Ale, kúsok zázvoru, plátok citróna a môžete si vychutnať výrazný Cinzano Ginger.

Ilustračné foto.
Zdroj: Cinzano