Vzdali by ste sa okázalého rodinného sídla len preto, aby sa naň vzťahovalo meno vašich predkov? Kitty Spencerová, neter zosnulej britskej princeznej Diany, to má v úmysle. Hoci je ako najstaršia dcéra dedičkou obrovského majetku v Northamtonshire, chce ho prenechať svojmu o tri roky mladšiemu bratovi Louisovi.

Čítajte viac:

Svadbu nechcel ani jeden! Charles odmietal bulimičku, Diana záletníka

Dvadsaťštyriročná Britka, ktorá sama seba prezentuje ako fanúšičku rodovej rovnosti, nemá žiadne výčitky svedomia. Posunutie práva „prvorodeného“ mladšiemu bratovi v záujme toho, aby usadlosť aj naďalej niesla meno Spencer, považuje za správny krok.

„Vo všeobecnosti som za rodovú rovnosť, no teší ma, že za sídlo prevezme zodpovednosť môj brat. Chcem, aby dom ostal rodine s rovnakým priezviskom. Viem, že u Louisa bude v dobrých rukách,“ povedala v rozhovore pre magazín Tatler.

Čítajte viac:

Mám z neho husiu kožu! Takto lady Diana opísala známeho miliardára

Otec Charles Spencer, mladší brat lady Diany, dcéru od úmyslu neplánuje odhovárať. „Ak by som trval na Kitty, bolo by to proti všetkým tradíciám spojenými s Althorpom,“ vyhlásil.

Nájdu sa však aj kritici tohto rozhodnutia, najmä v ženských radoch. „Archaické a úplne šialené,“ ohodnotila Kittino rozhodnutie jedna z príslušníčok britskej šľachty.