Speváčka Věra Bílá (†64) nemala ľahký život. Na piedestál ju dostal jej nenahraditeľný hlas a typická rómska pieseň Pas o Panori či hit s Jankom Kuricom a skupinou Vidiek Ó maňo!

Niečo však bolo silnejšie než jej láska k hudbe. Závislosť na hraní automatov. Tá ju doviedla do nie ľahkých situácií a dokonca si v roku 2016 chcela siahnuť aj na život. Okrem finančných problémov ju k tomu zrejme dohnala náhla smrť syna Františka (†33) a manžela Františka (†59), s čím sa do posledného dňa nevyrovnala.

Podľa českého portálu Blesk Věra Bílá mala v roku 2016 na krku sedem exekúcií. Suma, ktorú dlhovala, zahŕňala plyn, elektrinu a samotný nájom bytu, v ktorom žila so svojim manželom.

Za jej márnotratnosťou možno do určitej miery stálo rodinné zázemie, ktoré najčistejšie nebolo. Vyrastala v rómskej kolónii, kde jej rodičia nemali ani na práčku, a tak musela so špinavým oblečením chodiť ku učiteľke. Avšak postavila sa na nohy a svojim hlasom si dokázala zarobiť milióny. Hranie automatov ju opäť položilo na zem a skončila v ubytovni, kde aj skonala.

Šestnásť mesiacov po jej smrti prináša český portál extra.cz informáciu, ktorá hovorí o veľmi netradičnej pôžičke. Tá ovplyvňuje najmä deti a pozostalých.

Bílej nevesta zisťovala, či z piesní, ktoré hrajú v rádiách, nemôžu dostať licenčné poplatky. Pre portál poskytol odpoveď na otázku bývalý manažér Jan Beer, ktorý rodinu Bílej poriadne zaskoči.: „Nárok na licenčné poplatky majú, má to však jeden háčik. Věra si od spoločnosti OSA zobrala veľké zálohy. Tie zďaleka nie sú vyrovnané. Platí sa to z toho, čo by Věra na nich zarábala. Keď sa dlhy splatia, licenčné poplatky začnú chodiť dedičom. Zaplatiť sa rovnako musí aj pôžička, z ktorej sa Věre platil pohreb.“

FOTO Věry Bílej počas jej najväčšej slávy ale aj jej posledné chvíle nájdete v GALÉRII >>