Väčšinu prominentov odvial čas. Exprezident Gašparovič, Ivan Mikloš či Heribanovci sa v roku 2011 zabávali na svadbe topmanažéra Juraja Lelkesa (70) a speváčky Sisy Lelkes Sklovskej (55). A keď si manželia minulý týždeň obnovili na rovnakom mieste sľub, medzi ich najbližšími mnohí vplyvní chýbali. „Desať rokov je desať rokov, život sa vyvíja. Niekedy zohráva úlohu aj fakt, že už nie ste generálny riaditeľ,“ povedal pred nami položartom dnes už dôchodca Juraj Lelkes.

 

Manželom tak zostali skalní. Módna dizajnérka Jana Pištejová, šéfka Miss Silvia Lakatošová, ktorej manžel, televízny dramaturg Paľo Chovanec mal v čase svadbe pracovné povinnosti v RTVS, organizátorka ankety popularity OTO Jana Prágerová, celebritná lekárka Alena Pallová či skladateľ a hudobník zo skupiny Elán Ľubo Horňák. Najmä ženy, ktoré si to namierili do kaštieľa vo Vrakúni, sa pýtali len jediné. Akú farbu svadobných šiat zvolí Sisa, ktorá neobľubuje bielu, tentoraz...

Všetko manažoval

„Aké budú, som pochopil ráno pred sobášom, keď sme sa zastavili po malú kyticu s tmavými bordovými kvetmi,“ ozrejmil nám svoju dedukciu ženích. A naozaj, jeho žena vytiahla extravagantné šaty vínovej farby, ktorá sa v jej šatníku príliš nevyskytuje. „Došívali sme ich len dnes ráno. Nápad vznikol na našej letnej dovolnke na Mykonose. Najprv sme vybrali korunku od slovenskej návrhárky, ktorej výtvory nosí aj Kardashianka či Beyoncé. Sisa zbožňuje módu, mohla som sa pri nej vyhrať,“ tešila sa dizajnérka Jana Pištejová, ktorá o nič neprišla ani na mieste. Po sobáši sa postavila medzi slobodné devy a chytila nevestinu kyticu. Sama pritom termín vlastnej svadby pre pandémiu neustále odkladá. Ale späť na začiatok.

Lelkesovci sa po desiatich rokoch vrátili do obce pri Dunajskej Strede, kde sa Juraj narodil. Na svet prišiel v byte za miestnou krčmou, ktorú jeho mama Cecília viedla. Vraj to mohlo predznamenať jeho ďalší osud, v skutočnosti pred sobášom nezaprel skúsenosti manažéra. Prichádzajúcich hostí vítal osobne s manželkou po boku a priebežne informoval o organizačných drobnostiach. „Máme tu úžasnú speváčku, ktorá bude aj spievať. Sobáš je vnútri, lebo teplota bude navečer prudko klesať,“ viedol hlavnú reč so sisovicou, teda pálenkou vyrábanou na počesť jeho ženy, v ruke.

Kým pred desiatimi rokmi praskal kaštieľ vo Vrakúni vo švíkoch, komornejší obrad mal divadelnejšie čaro. Svedkami sa opäť stali bratia každého z manželov, no hlavného slova sa vo vyzdobenej sále chopil blízky priateľ partnerov. Dramatickým hlasom pred oltárom ozrejmoval, že prítomní sa stretli na mieste v mimoriadne významný deň. Nevesta oslavovala meniny, ženích sedemdesiatku. A 27. augusta partizáni obsadili mesto Ružomberok, vznikol Google a Mars bol najbližšie k Zemi za posledných 60-tisíc rokov.

„Kto môže mať takú ženu? Takú ženu by som chcel,“ boli podľa ceremoniára prvé slová, ktoré Juraj vyslovil, keď Sisu prvý raz uvidel. Samozrejme, na otázku, čo v živote považuje za najdôležitejšie, rozprával ženích prevažne o neveste. Manželský sľub napokon obnovil obyčajným áno, zatiaľ čo nevesta si radšej zanôtila refrén z pesničky I Will Always Love You. No a sekundu po tom, čo sa obrad skončil, extrovertní manželia trielili na parket za zvukov pesničky z Tarantinovho filmu Pulp Fiction.

Ideálnejšia než mama

Svadobčania vydržali podľa našich informácii krepčiť na hostine až do piatej rána, medzitým nešetrili komplimentmi. Lelkesova dcéra Diana zložila pred nami Sise poklonu, aká sa od nevlastnej dcéry len tak nepočúva. „Napriek tomu, že pochádzam z prvého manželstva a mám veľmi rada svoju mamu, myslím si, že až teraz našiel otec skutočnú lásku a svoje druhé ja. Energeticky a životnými hodnotami sú na absolútne rovnakej vlne,“ vyznala sa nahlas dnes už dospelá žena, ktorá, zdá sa, kráča v otcových šľapajach. Rovnako ako on je dvakrát rozvedená. „Možno aj mne sa do tretice pošťastí nájsť toho pravého,“ usmiala sa Diana, ktorá macochu oslovuje jednoducho Sisa.

Lelkes na Hrad?

Prečo si speváčka pred desiatimi rokmi Juraja vzala, nám ozrejmili mnohé prítomné dámy. Až sa zdalo, že by si naňho mala dávať manželka väčší pozor. „Je to džentlemen zo starej školy, vždy otvorí dvere ako prvý, dáme ich podrží, nechá ju posadiť ako prvú,“ opísala dlhoročného spolupracovníka Jana Prágerová. Nezávisle od nej vytiahla rovnaké argumenty aj Silvia Lakatošová. Napokon s Lelkesovcovami sa vraj s manželom poznajú od nepamäti. „Sme rodinní známi. Sisa študovala na konzervatóriu v rovnakom čase ako Paľko (Lakatošovej manžel - pozn. red).“ No a keď sme zmienili teatrálnosť Lelkesovcov, ktorá nemusí každému lahodiť, nevedela sa zastaviť. A použila silné slová.

FOTO zo svadby v GALÉRII >>>

„Pozrite, takého chlapíka, ako je Ďuro, Slovensko už nemá. Naozaj je to jeden galantný muž, iného takého skutočne nepoznám. Ďuro Lelkes je typ muža, ktorý sa podľa mňa rodí raz za sto rokov. A keby sme žili v Amerike, pokojne si Lelkesovcov viem predstaviť ako prezidentský pár. Oni sú svetoví, je to hollywoodska dvojica. A Sisin šatník? Z toho by mali urobiť múzeum,“ spustila Lakatošová, hoci s Jurajom podľa jej slov nikdy žiaden biznis nerobila. A keďže sám predostrel, že aj v sedemdesiatke sa cíti „celkom v dobrej kondícii“, predpokladáme, že už teraz splieta, čo by na výročie sobáša vymyslel o desať rokov. „Človek nie je nikdy taký starý, aby nemohol na sebe pracovať,“ vysvetlil nám na záver.

Mohlo by vás zaujímať: