Zamlada mal husté kučeravé tmavé vlasy. V kombinácii s jeho charakteristickým barytónom budil spevák Tom Jones dojem, že má černošské gény. Po rokoch mu to nedalo a rozhodol sa presvedčiť sám seba i verejnosť, aká krv mu vlastne koluje v žilách. Chce podstúpiť test DNA.

„Veľa ľudí ma považuje za černocha. Keď som prvýkrát prišiel do Ameriky, všetci, čo ma počuli spievať v rádiu, boli prekvapení, keď ma videli naživo. Ešte aj dnes si veľa príslušníkov čiernej rasy myslí, že som akýsi bledý...“ vysvetľuje Jones.

Čítajte viac:

Bez chémie, ale pevné: Záletník Tom Jones o manželstve po 58 rokoch

Rodák z britského Južného Walesu to z dieťaťa chudobných baníkov dotiahol na speváka s majetkom v hodnote 290 miliónov dolárov. Hoci rodičia exotický pôvod nemali, matka Freda, ktorej v žilách kolovala waleská a britská krv, mala podľa speváka po celom tele niekoľko veľkých tmavých škvŕn. „Pýtal som sa jej, či má čiernych predkov, no nevedela.“

Pozrite si video:

Genetické testy sa v uplynulých rokov stali slušným biznisom. Spoločnosti lákajú klientov, aby zisťovali, či nemajú v rodokmeni slávnu historickú postavu, napríklad Napoleona alebo Kleopatru.

Podľa odborníkov možno z vašej DNA vyčítať, koľko percent z vás je Afričan, Žid alebo Indián. „Takmer každý Brit má medzi predchodcami Vikingov, starých Rimanov, Indov aj afrických migrantov,“ hovorí emeritný profesor genetiky na University College v Londýne Stave Jones. Testy DNA stoja od 40 do 400 eur.