Tip na článok
Jones na začiatku kariéry svojím vzhľadom prekvapil poslucháčov rádií. Podľa jeho hlasu si každý myslel, že je čierny.

Nevie, kto je? Tom Jones ide na testy DNA

Spevák s exotickým zjavom sa rozhodol pátrať po svojich koreňoch. Každý sa ho pýta na černošský pôvod.

Galéria k článku (4 fotografie )
Tom Jones s manželkou Lindou.
Jones si svojím pôvodom nie je celkom istý.
Jones s Elvisom Presleym a jeho manželkou Priscillou.

Zamlada mal husté kučeravé tmavé vlasy. V kombinácii s jeho charakteristickým barytónom budil spevák Tom Jones dojem, že má černošské gény. Po rokoch mu to nedalo a rozhodol sa presvedčiť sám seba i verejnosť, aká krv mu vlastne koluje v žilách. Chce podstúpiť test DNA.

„Veľa ľudí ma považuje za černocha. Keď som prvýkrát prišiel do Ameriky, všetci, čo ma počuli spievať v rádiu, boli prekvapení, keď ma videli naživo. Ešte aj dnes si veľa príslušníkov čiernej rasy myslí, že som akýsi bledý...“ vysvetľuje Jones.

Čítajte viac:

Bez chémie, ale pevné: Záletník Tom Jones o manželstve po 58 rokoch

Rodák z britského Južného Walesu to z dieťaťa chudobných baníkov dotiahol na speváka s majetkom v hodnote 290 miliónov dolárov. Hoci rodičia exotický pôvod nemali, matka Freda, ktorej v žilách kolovala waleská a britská krv, mala podľa speváka po celom tele niekoľko veľkých tmavých škvŕn. „Pýtal som sa jej, či má čiernych predkov, no nevedela.“

Pozrite si video:

Genetické testy sa v uplynulých rokov stali slušným biznisom. Spoločnosti lákajú klientov, aby zisťovali, či nemajú v rodokmeni slávnu historickú postavu, napríklad Napoleona alebo Kleopatru.

Podľa odborníkov možno z vašej DNA vyčítať, koľko percent z vás je Afričan, Žid alebo Indián. „Takmer každý Brit má medzi predchodcami Vikingov, starých Rimanov, Indov aj afrických migrantov,“ hovorí emeritný profesor genetiky na University College v Londýne Stave Jones. Testy DNA stoja od 40 do 400 eur.

VIDEO Plus 7 Dní