Fanúšikovia rapera Patrika Rytmusa Vrbovského (42) obsadili park pri kaštieli už dve hodiny pred sobášom a sledovali, ako do jeho útrob vchádzali štýlovo nahodení hostia, ťahajúci za sebou batožiny Louis Vuitton či Gucci. Márne sa pezinské babky so sobotným upratovaním ponáhľali, aby tu čo i len na chvíľu videli známeho rapera či jeho nastávajúcu Jasminu Alagič (29). Zámoček je hermeticky uzavretý, viac nevideli. No to, čo sa dialo vnútri, nezostalo zahalené rúškom tajomstva. Ešte v noci sa zdalo, že pod masívne šírenými videami zo svadby takmer padne Instagram.

Čaputovej ochrankári

Vchod do zámočka strážili ochrankári, ktorí asi oprášili obleky a kravaty, aké mali na sebe pri strážení budúcej prezidentky Zuzany Čaputovej. Organizátori si zjavne dali záležať na tom, aby všetko bolo dokonalé. Paparacom rozdávali koláče, novinárov sa pýtali, či im niečo nechýba. Skrátka neobišli ani miestni rómski fanúšikovia, ktorí kedysi hrali v jednom z Rytmusových klipov. Keď obkolesili auto raperovi Egovi a chceli mu pomôcť s batožinou, iba sa trpezlivo usmieval a fotenie neodmietal. Ďalší hostia zatiaľ niesli v rukách červenú ružu tak, ako si to novomanželia želali. Hádam každé šaty prichádzajúcej dámy komentovali miestne módne kritičky dôchodkyne. S pezinským prízvukom hodnotili aj nebo zaliate slnkom. „Hovorí sa, že keď prší, budú bohatí. A títo budú bohatí aj tak. Že na svadobnú noc budú mať dve spálne. Čo im jedna nestačí? A chudoba nemá nič,“ zahundrala si jedna z nich, načo padlo ešte zopár obligátnych slov o súčasnej vláde. Čo na tom, že sledovali privátnu akciu na privátnom zámku.

Vnútri zámočka bola už od piatka nevesta, a tak sa čakalo najmä na ženícha. Šuškalo sa, že dorazí na Maybachu zlatej farby. Merania, či limuzínu zámocký most unesie, asi rozhodli za neho. Miesto toho asi dve hodiny pred obradom prichádzalo ku kaštieľu auto, ktoré zaniklo medzi ostatnými. No len za čiernym Porsche s tmavými sklami sa zavrela zámocká brána. O piatej večer zazneli prvé tóny. Ženícha aj nevestu oddala na nádvorí pezinská viceprimátorka Mária Wagingerová. Ženíchovi svedčil Ego, neveste sestra. A keď si obaja pred oltárom sľubovali vernosť v dobrom aj v zlom, keď Rytmus vravel, že pre nastávajúcu by obetoval i život, a Jasmina podľa vlastných slov bude pri ňom stáť, aj keby pri ňom fyzicky nebola, slzy sa vraj tlačili do očí každému. A potom sa to stalo.

Videli sa prvýkrát, ale...: Raperov biologický otec Sandro, vľavo, a Igor Kmeťo starší, na snímke so synom, si hneď padli do oka.
Videli sa prvýkrát, ale...: Raperov biologický otec Sandro, vľavo, a Igor Kmeťo starší, na snímke so synom, si hneď padli do oka.
Zdroj: FACEBOOK

Nealko tieklo potokom

Rytmus a Jasmina podľa všetkého najlepšie tušili, koho budú hostiť pod jednou strechou. Na celebritnej svadbe u nás sa totiž doteraz neocitlo toľko fanúšikov najmodernejších vymožeností doby. „Je pre nás mimoriadne dôležité, aby ste fotografie, na ktorých budeme my, teda Jasmina a Patrik, nezdieľali na sociálnych sieťach,“upozorňovali ich vopred novomanželia na zlatých pozvánkach s ich logom. Jeden z hostí však po­dľa našich informácií radosť z pozvania neuniesol. S detailmi svadby roka sa utekal podeliť na sociálnu sieť, čo organizátorov zrejme nenechalo chladnými. „Stalo sa to asi pred dvoma týždňami. Nakoniec ten človek ani neprišiel,“opísal náš zdroj jeden z mála mrakov, ktoré sa nad Pezinkom cez víkend vznášali. Sociálne siete ovplyvnili svadobné veselie viac, než sme boli doteraz zvyknutí.

Hostí zjavne svrbeli prsty a len čo sa uvoľnili prvé rozpaky, internet zaplavili momentky a videá rôzneho druhu. Prominentný pár by si vystačil aj bez paparacov. Napríklad celebritná lekárka Alena Pallová by sa uživila ako reportážny fotograf v nejednej redakcii - od prvého momentu „išla“ vlastnú fotoreportáž na Instagrame, čím spustila lavínu inak opatrných hostí. Tu raňajky v zámockej sále, tam video nevestinej vizáže. Polnočné prezúvanie organizátorky do papúč a k tomu množstvo klipov z parketu vo vyzlatenej sále pezinského zámku.

Svedok: Michal Ego Straka prišiel napriek želaniu, aby nikto nenosil dary, nabalený. Jeho žena Petra drží
v rukách červené ruže.
Svedok: Michal Ego Straka prišiel napriek želaniu, aby nikto nenosil dary, nabalený. Jeho žena Petra drží v rukách červené ruže.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

Podľa všetkého to bol jediný výstrelok, ktorý si svadobčania dovolili. V sálach sa inak lialo potokom nealko, vraj sa ho vypilo viac než alkoholu. Profesionálni tanečníci, a tých tam bolo niekoľko, podporné prostriedky určite na zábavu nepotrebujú. Zarytým abstinentom je aj Rytmus. Jasmina, rovnako ako Anita Soul a ďalšie hostky v požehnanom stave, piť nemohli. Prísnu askézu dodržiava aj Vrbovského dávny kamarát, tanečník Fredy Ayisi, ktorý deň po svadbe viedol hodinu jogy. Aby to nebola nuda, nechýbali ani tí, ktorí si svadbu užili so všetkým, čo k tomu podľa dobrých slovenských zvykov patrí. Neskoro v noci v rozveselenej nálade sa „rozparádili“ na internete. A keď sa po prebudení snažili odstrániť napáchané škody, bolo neskoro. Internetovým priestorom sa videozáznam, ktorým porušili svadobné pravidlá, šíril ďalej.

Otec s otčimom

Spontánnosť sa niesla celou nocou. Mikrofónu sa chopil Igor Kmeťo starší aj mladší, hoci ani jeden to pôvodne nemal v pláne. Hosťom rapoval Ego, spievala Anita Soul a vo svadobnej kapele sedel aj otec jej budúceho dieťaťa, popredný džezový muzikant Eugen Vizváry. Pod rúškom noci sa odohralo ešte jedno unikátne vystúpenie. Patrik sa postavil pred mikrofón a za bicie si sadol pre mnohých neznámy pán. A bubnoval ako starý profík. Len zasvätení vedeli, o koho ide. V socialistickom Československu ešte pred emigráciou hral s tými najlepšími a potom emigroval. Patrikov biologický otec. Sandro, ktorý sa narodil na Morave a rozpráva po česky, dorazil z rakúskeho Innsbrucku, kde žije s novou rodinou. „Prišiel bez manželky, lebo tá nerozumie po slovensky. Asi sa bála, že by sa nudila,“prezradil náš zdroj, podľa ktorého Sandro nezostal opustený. Vonku na cigarete ho bolo vídať s Rytmusovým otčimom. „Bavili sa ako starí známi, ale Patrik sa mu dosť venoval. Nebolo cítiť medzi nikým žiadne napätie. Sandro bol Jasminou nadšený, ale hlavne videl, ako veľmi Patrikovi na nej záleží. Sám hovoril, že ho zmenila,“ dozvedeli sme sa zo zámku.

Tanečníci: Na parkete to rozprúdil Tony Moisés a Johnny Mečoch, zľava.
Tanečníci: Na parkete to rozprúdil Tony Moisés a Johnny Mečoch, zľava.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

Tieto slová potvrdzuje aj raper, ktorý posledný rok hlása celkom nové životné priority. „Cítim sa hrdo a šťastne. Oslovovanie moja manželka vo mne vyvoláva niečo silné, čo musím chrániť a starať sa o to do konca života. Byť pán domu, byť dobrým otcom a mužským vzorom beriem ako automatickú vec,“vyjadril sa jasne aj na sociálnej sieti, aj keď ani tam nezaprel svoje obchodné cítenie. S Jasminou si „zapostovali“ pár reklamných odkazov, ktoré im pravdepodobne znížili náklady na celú parádu. Ale divoký cirkus až do neskorých ranných hodín to naozaj nebol. Ako sme sa dozvedeli, už o tretej v noci boli svadobčania viac-menej v posteli. Nevesta so ženíchom mali pôvodne obsadiť obrovský kráľovský apartmán, ale aj pezinské dôchodkyne sa budú čudovať, že nakoniec si vybrali menej nápadnú izbu v zámockej veži, do ktorej to mali bližšie zo sály.